W nowy rok szkolny z zapałem i pomysłem – nowoczesna lampka ledowa

Początek września i nadchodząca jesień to znak, że czas pożegnać się z wakacyjną labą i z entuzjazmem wracać do szkolnej ławki. To również ostatni moment na to, aby rodzice zastanowili się nad pomysłami, jak ułatwić dziecku ten powrót, by z zapałem chłonęło wiedzę zawartą w książkach i zeszytach.

saturn rgb2

Nauka tabliczki mnożenia, alfabetu czy mapy świata nierzadko jest dla dzieci trudnością nie do pokonania. Zwłaszcza, jeśli jeszcze kilkanaście dni temu poświęcały całe dnie na beztroską zabawę i leniuchowanie. W tym trudnym dla nich momencie warto zastanowić się nad odpowiednim kącikiem do nauki, który zachęci je do zgłębiania wiedzy oraz sumiennego odrabiania pracy domowej.

Wszędzie dobrze, ale w swoim pokoju najlepiej
Podstawą przygotowania odpowiedniego stanowiska do nauki jest jego miejsce. Ważne, aby było usytuowane w pokoju dziecka, tak, by rozmowy lub czynności wykonywane przez pozostałych domowników go nie dekoncentrowały. Dodatkowym, istotnym czynnikiem jest też położenie biurka względem okna, by pociecha miała jak najlepszy dostęp do naturalnego oświetlenia. Jak to zrobić? Biurko należy ustawić prostopadle do ściany, na której umiejscowione jest okno. Co ważne, dziecko nie powinno zasłaniać sobie ręką światła, dlatego jeśli jest praworęczne, mebel powinien być ustawiony lewym bokiem w stronę okna.

Gdy za oknem ciemno
Wraz z nadchodzącą jesienią, dni są coraz krótsze, a co za tym idzie, za oknem coraz szybciej zapada zmrok. Pamiętając, że źle dobrane oświetlenie może powodować wady wzroku czy ból głowy u dziecka, świadomie dokonujmy wyboru odpowiedniej lampki. Czym zatem należy się kierować podczas jej zakupu? Istotne jest, aby posiadała jak najszerszy promień światła, elastyczne ramię oraz, aby dziecko miało możliwość zmiany jej położenia na biurku. Dodatkowym atutem będzie jej design oraz możliwość zmiany koloru w zależności od nastroju naszej pociechy. Takie funkcje posiada nowa lampka LEDowa Saturn RGB marki ActiveJet.

Dzięki zastosowaniu technologii LED (37 diod ledowych) lampka jest energooszczędna, co sprawi, że długie godziny nad książkami nie obciążą budżetu domowego. Dodatkowym atutem jest również jej elastyczne ramię pozwalające na skierowanie promienia światła
w dowolnym kierunku oraz zmieniająca kolor podstawa. Z taką lampką, nauka stanie się przyjemnością dla każdego dziecka!

Krzesło i biurko nie tylko ładne, ale i wygodne
W dobie pięknych, ale wyjątkowo niepraktycznych mebli, łatwo wpaść w pułapkę i dokonać niewłaściwego zakupu. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze krzesła i biurka? To pierwsze powinno mieć regulowaną wysokość, oparcie wspierające odcinek lędźwiowy oraz podłokietniki. Pamiętajmy też o kontrolowaniu odpowiedniej postawy dziecka. Prawidłowa pozycja siedząca wymaga trzymania stóp płasko na podłodze, natomiast kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Przy zakupie biurka również należy zwrócić uwagę na regulowaną wysokość, tak by co roku nie tracić funduszy na nowy mebel. Ważnym kryterium jest też możliwość zmiany kąta nachylenia blatu, co ułatwi dziecku pisanie i przyjmowanie odpowiedniej pozycji siedzącej. Istotne są również wymiary blatu, które pozwolą mu na rozłożenie potrzebnych materiałów dydaktycznych, a także ład, który nie będzie dekoncentrował pociechy.
Z tak przygotowanym stanowiskiem do nauki, odrabianie pracy domowej czy czytanie lektur nie będzie już dla dziecka przykrą koniecznością, ale dodatkową formą zabawy i przyjemności!

saturn rgb.jpg3

saturn rgbLampka AJE-Saturn RGB
Temperatura barwowa: 4000K, luminacja: 250 lm, ilość LED: 37 sztuk, w komplecie zasilacz DC 5V/1A, pobór mocy: 8W, żywotność: 35000 h, czas zapłonu: <1s, CRI>80Ra

Lampka AJE-Saturn RGB
ActiveJet
Cena: ok. 150 zł