Urlopowe centrum dowodzenia – smartfonowe aplikacje na wakacje

Dzisiaj prawie nikt nie rozstaje się z telefonem. Nawet w dniach wolnych od pracy, na wakacjach, kiedy moglibyśmy się odprężyć i odpocząć, zdarza się, że naszą uwagę na dłuższe chwile kradną małe, kolorowe ekrany. Trudno się dziwić, bo smartfon to nasze centrum dowodzenia. Służy nam jak mówią badania nie tylko do rozmów telefonicznych ale w dużym stopniu do innych czynności takich jak: robienie zdjęć, słuchanie muzyki, komunikacja ze znajomymi, zdobywanie informacji o otaczającym nas świecie etc.

Aplikacje na wakacje
Aplikacje na wakacje

Ilość aplikacji pozwalających zwiększyć jego możliwości rośnie każdego dnia. W wakacje część z nich może okazać się must havem. Dzięki nim będziemy mogli odnaleźć drogę, sprawdzić kursy walut, sięgnąć do tłumaczenia czy namierzyć najlepszą restaurację. Poniżej kilka propozycji aplikacji, które warto przed tegorocznym wyjazdem na urlopie zainstalować na swoim smartfonie.

TRIP ADVISOR

Jeśli nie masz pomysłu dokąd udać się na tegoroczny wypoczynek warto zaopatrzyć się w  aplikację TRIP ADVISOR. Dzięki niej będziesz miał możliwość dokonania wyboru w oparciu o 225 milionów recenzji i opinii ludzi korzystających z apki od 2000 roku. Z nią na swoim telefonie bez trudu odnajdziesz najlepsze miejsca, w których można się zatrzymać i miło spędzić czas — niezależnie od tego dokąd pojedziesz.  Co ważne apka jest bezpłatna i łatwa w obsłudze. Przyda się także na samym wyjeździe by dobrze wybierać lokalne restauracje czy miejsca do zwiedzania.

iPolak

Jeśli nasz wybór padnie na za granicę warto zainstalować aplikacje iPolak. Apka została przygotowana przez MSZ z myślą o naszych rodakach wyjeżdżających na wakacje do innego kraju. Znajdziemy w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące kraju do którego się wybieramy, kwestie wizowe czy ubezpieczeniowe, a także namiary na najbliższą placówkę dyplomatyczną. Należy pamiętać by przed każdym wyjazdem uaktualnić aplikację!
Zdarza się, że podczas wojaży mamy problem z zapamiętaniem  i przeliczaniem lokalnej waluty. Zanim przyzwyczaimy się do nowego rodzaju pieniądza w szybki sposób możemy sobie poradzić z tym problemem dzięki aplikacji XE Currency App. Dzięki niej na bieżąco możemy śledzić kursy walut, a jeśli zależy nam na tym by trzymać rękę na pulsie możemy ustawić sobie czasową aktualizację. Istotne jest, że aplikacja działa w trybie offline. Apka wersji podstawowej wystarczającej do podstawowych operacji jest bezpłatna i dostępna jest w wersji na Androida jak i  iOS.

Booksy

Podczas dni urlopowych mamy zwykle trochę więcej czasu dla siebie. Możemy go zatem przeznaczyć na przyjemności, na które na co dzień zdarza się, że go nam brakuje. Może marzymy o relaksującym masażu? Albo chętnie skorzystalibyśmy z innych usług kosmetycznych? Ponieważ zwykle w nowym miejscu nie wiemy dokąd powinnyśmy się udać i gdzie znajdziemy najlepszego masażystę czy kosmetyczkę warto przed urlopem zainstalować bezpłatną aplikację Booksy. Dzięki niej będziemy bez problemu mogli namierzyć miejsce w najbliższej okolicy ma masaż czy manicure a dzięki opiniom zamieszczonym przez innych użytkowników, będziemy mieć gwarancję dobrego wyboru. I nawet jeśli któregoś wieczora, odpoczywając na wakacjach spontanicznie stwierdzimy, że potrzebujemy następnego dnia mieć piękne paznokcie, wystarczy włączyć Booksy na swoim smartfonie, wybrać specjalistę i się zapisać. Co najistotniejsze nie ma znaczenia o której godzinie i w jaki dzień wpadnie nam ten pomysł do głowy, bo rezerwacji możemy dokonywać 24/7. Aplikacja automatycznie też wysyła nam przypomnienie z dniem, godziną i miejscem umówionej wizyty.

Pierwsza pomoc

Mawiają, że przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego do kompletu proponujemy instalację jednej z dostępnych aplikacji Pierwsza Pomoc. Dzięki nim poznamy praktyczne wskazówki jak postępować w niepożądanych sytuacjach. Apki podpowiedzą nam jak reagować gdy przydarzy się nam albo komuś podczas podróży ukąszenie, poparzenie słoneczne, czy udar słoneczny. Znajdziemy w nich także instrukcje postepowania w poważniejszych przypadkach, takich które wymagać mogą reanimacji czy sztucznego oddychania. Warto podczas wyjazdów mieć offlinowy dostęp do informacji, które mogą komuś uratować życie.
Życzymy wszystkim by w tym roku na wakacjach częściej patrzyli w morze niż na ekran smartfona, ale polecamy by sięgać po niego gdy będzie naprawdę potrzebny.