Wioletta Jankielewicz – Założycielka marki ALFATEC

"Istotą moich działań są cele i marzenia, które pragnę osiągnąć dzięki pracy, zaangażowaniu i ciągłemu doskonaleniu. Nie boję się zmian i podejmowanego ryzyka, doskonale wiem czego pragnę i dokąd zmierzam."

kk3Kobieta Sukcesu

Założycielka marki Alfatec. Zarządzam firmą, rozwijam ją, prowadzę obsługę prawną, jestem także głównym Sprzedawcą, dokonuję zakupów towarów, doglądam spraw administracyjnych, reprezentuję firmę na zewnątrz i wiele innych.

O firmie

Alfatec założyłam w roku 2004. Była to szybka i spontaniczna decyzja i niewiele wskazywało, że osiągnę jakikolwiek wynik, nie mówiąc o sukcesie. Nadmienię, że dysponowałam kwotą ok 30 000zł, byłam w ostatnim miesiącu ciąży, moim biurem był mały pokoik, a pomieszczeniem magazynowym garaż 40m. Jednak miałam całe pokłady energii i marzeń, choć nie raz napotykałam kłody pod nogami.

Obecnie firma jest wiodącym dystrybutorem opakowań do wypieku: aluminiowych, papierowych, drewnianych oraz delikatesów włoskich. Na rynku nie ma marki o tak kompleksowej ofercie. Docieramy do każdego zakątka w Polsce oraz w takich krajach jak: Rosja (własny oddział ALFAPACK www.alfa-pac.ru), Litwa, Estonia, Łotwa, Słowacja, Czechy, Węgry, Białoruś, Mołdawia, Kazachstan. Zaopatrujemy hurtownie, cukiernie, piekarnie, zakłady mięsne, firmy cateringowe i gastronomiczne oraz restauracje.  Nasze opakowania są wielofunkcyjne, a ich tworzywo przyjazne dla środowiska.

Zarówno Alfatec, jak i Wioletta Jankielewicz są laureatami wielu nagród i wyróżnień: Przedsiębiorca roku 2014 – Sukces Pisany Szminką, Forbes: Pierwszy Milion, Gazela Biznesu 2015, Diamenty Forbsa i wiele innych. Firma chętnie bierze udział w przedsięwzięciach charytatywnych.

kk1
Wioletta Jankielewicz

Mój życiorys:

Mam 38 lat i jestem poznanianką. Moje życie było dość dramatyczne: trudne relacje rodzinne, nieudane pierwsze małżeństwo, zawarte w wieku 19 lat i wiele innych. Jednak obiecałam sobie, że będę zawsze samodzielna i spełnię swoje marzenia. Dlatego po rozwodzie ukończyłam studia medyczne, ekonomiczne oraz zarządzanie i marketing, obecnie finalizuję naukę EMBA. Jestem osobą spełnioną zawodowo. Prywatnie mam dwie córeczki, które dla mnie i mojego męża są całym światem. Do tej pory niewiele miałam czasu, żeby realizować swoje pasje, ale stawiam na swój rozwój osobisty: studia podyplomowe, kursy językowe, szkolenia. Uwielbiam się uczyć nowych rzeczy.  W wolnej chwili ćwiczę, pływam i jeżdżę na rowerze. W tym roku koniecznie pragnę nauczyć się grać na fortepianie. Mój czas prywatny poświęcam głównie córkom i mężowi.

Na własną firmę zdecydowałam się, ponieważ…

Chciałam żyć inaczej, mieć szansę na godne życie i rozwój. Właściwie niewiele więcej miałam poza determinacją i pracowitością. Obiecałam, że stworzę swoim dzieciom i sobie dom pełen spełnionych obietnic, na które sama zapracuję.

Moja największa obawa przed założeniem firmy:

Nie miałam żadnej obawy w zakresie zawodowym. Tak jest do dzisiaj – nie boję się zmian, nowych wyzwań, spektakularnych metamorfoz zawodowych. Jestem bardzo odważna, pracowita i zdeterminowana. Jedynie zakładając firmę, jak już wspomniałam, było to na dwa tygodnie przed urodzeniem pierwszej córeczki, bałam się, że trudno będzie mi pogodzić obowiązki zawodowe i rodzinne.  Razem z mężem wychowujemy dzieci sami, nie mamy bliskiej rodziny, musimy liczyć wyłącznie na siebie.

Mój największy zawodowy sukces:

To, że Alfatec jest wyłącznym partnerem największych producentów w branży. Zrezygnowali oni z wielu dystrybutorów, żeby być naszymi dostawcami ponieważ przekonali się o mojej sile i charyzmie, a także, że jestem osobą dla której praca jest pasją.

Odniosłam sukces, ponieważ:

Nie zakładałam innego wariantu. Jednak będę nieskromna, lecz uważam, że sukces jest wynikiem jedynie mojej ciężkiej pracy, a nie przypadkowym zdarzeniom. Branża opakowań jednorazowych jest niezwykle pasjonująca ponieważ dostarczamy produkty pod zamówienie klienta – tworzymy każdorazowo coś unikatowego. Dzięki temu nawiązuję ciekawe relacje z klientami, co daje dodatkową satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Moja największa przeszkoda, którą pokonałam w drodze na szczyt:

To umiejętne zarządzanie czasem, nie zapominam przede wszystkim o moich dzieciach.

Najszczęśliwsza chwila w mojej karierze:

Takich chwil jest niezmiernie wiele. To sukcesy zawodowe, wyróżnienia i nagrody, wiele ciekawych podróży, dobrze wykorzystane inwestycje oraz rozwój osobisty.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Że mogę się realizować, doskonalić i rozwijać. A także, że sama stymuluję tempo rozwoju zawodowego i nie jestem od nikogo zależna. Niewiele osób jest w stanie za mną nadążyć.

Moim największym marzeniem jest…

Rozpocząć  produkcję opakowań w pełni zautomatyzowaną. Wiąże się to z rozwojem firmy, a także z wprowadzeniem spółki na giełdę.

W najbliższej przyszłości planuję:

Rozwijać Alfatec oczywiście, a także przejąć obowiązki Dyrektora Zarządzającego w pewnej zagranicznej spółce. Poza tym mam mnóstwo planów związanych z moim rozwojem osobistym.

Moja rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces:

Po prostu  działaj!! Nie słuchaj tych, którzy nie mają odwagi. Jeśli sama czujesz, że dasz radę, to nic nie jest w stanie Cię zatrzymać.

 

Kontakt: ALFATEC Sp.zo.o., CEO, www.alfatec.pl