Wypadanie włosów – jak temu zaradzić

Wypadanie włosów niestety staje się coraz powszechniejszym problemem. Każdy stara się go uniknąć i nie ma w tym nic dziwnego - zdrowe, gęste włosy niewątpliwie dodają urody.

Wypadanie włosów co zrobić
Wypadanie włosów – jak temu zaradzić

Symptom, jakim jest wypadanie włosów, nie powinien ujść naszej uwadze, ponieważ niekiedy oznacza poważniejsze problemy ze zdrowiem. Co warto wiedzieć o wypadaniu włosów – jak mu zapobiegać i jak leczyć?

Wypadanie włosów – co robić?

Wypadanie włosów od początku powinno niepokoić, ponieważ może być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Może również świadczyć o tym, że pielęgnacja, którą stosujemy, nie jest w stanie sprostać naszym potrzebom. Jak zapobiegać wypadaniu włosów?
Przede wszystkim warto poznać przyczynę osłabienia i wypadania włosów – w niektórych przypadkach konieczne jest pójście do lekarza. Jeśli jednak jesteśmy zdrowi i dbamy o siebie, możemy uciec się do kosmetyków i kupić preparaty na wypadanie włosów, które poprawią kondycję włosów i zapobiegną ich utracie.

Preparaty na wypadanie włosów – jakie wybrać?

Preparaty na wypadanie włosów będą skuteczne i przyniosą efekty tylko wtedy, gdy będą zawierać skuteczne składniki aktywne. Kupując kosmetyk, warto więc spojrzeć na niego pod kątem zawartości komponentów, które pomogą powstrzymać wypadanie włosów. Szczególnymi właściwościami odznaczają się składniki takie, jak:

  • ekstrakt z kory chinowej – zawiera alkaloidy, kwas chinowy oraz garbniki, które poprawiają
    ukrwienie skóry głowy. Ekstrakt stymuluje wzrost nowych włosów oraz zapobiega łysieniu,
  • ekstrakt z zielonej herbaty – nawilża skórę głowy i poprawia mikrokrążenie. Przeciwdziała
    łojotokowi. Pomocny dla osób z łysieniem androgenowym,
  • ekstrakt z wąkroty azjatyckiej – zwalcza stany zapalne skóry głowy oraz pobudza uśpione
    mieszki włosowe,
  • bioferment z bambusa – posiada w składzie dużą ilość flawonoidów, ma działanie antyoksydacyjne, wzbogaca osłabione cebulki włosowe o brakujące składniki mineralne,
  • olej z czarnuszki – wzmacnia cebulki, przyśpiesza wzrost nowych włosów,
  • witamina E – działa nawilżająco na skórę głowy, pobudza produkcję nowych włosów, powoduje zagęszczenie łysiejących obszarów,
  • keratyna roślinna – uzupełnia zniszczenia w strukturze włosa, dodaje blasku i nawilża osłabione włosy.
Wypadanie włosów – jak temu zaradzić. Justyna Masal – Ochotny, kosmetolog.

Dobrze dobrane dermokosmetyki na wypadanie włosów mogą znacznie poprawić kondycję naszych włosów. Pielęgnacja powinna jednak opierać się o odpowiednie składniki, które właściwie wpłyną na naszą skórę głowy, jak np. kofeina czy niacynamid – mówi Justyna Masal – Ochotny, kosmetolog. W jakie preparaty warto się zaopatrzyć, jeśli doskwiera nam wypadanie włosów? Podstawą pielęgnacji jest oczywiście szampon, który umożliwia oczyszczenie skóry głowy i włosów.
Szampon na wypadanie włosów powinien działać łagodnie, bez wysuszania, aby nie pobudzać gruczołów łojowych do wzmożonej produkcji łoju, którego nadmierna ilość wzmaga wypadanie włosów. Niezastąpionym kosmetykiem jest również odżywka, która dba o dobrą kondycję włosów na całej długości i zapobiega ich łamaniu. Poszukajmy też dobrej wcierki na wypadanie włosów, która poprawi mikrokrążenie w skórze głowy i dostarczy cebulkom substancji wzmacniających i odżywiających włosy. Dobre szampony na wypadanie włosów możesz zobaczyć na https://verdelab.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-wlosow/wypadanie-wlosow/
Jednak dobry szampon na wypadanie włosów czy inny kosmetyk to jeszcze nie wszystko – liczy się jego regularne i konsekwentne stosowanie. W przeciwnym razie kuracja może nie przynosić zadowalających efektów. Pielęgnację powinniśmy też wdrożyć jak najwcześniej, jak tylko pojawi się problem z wypadaniem. W ten sposób powstrzymamy znaczne przerzedzanie się włosów.

Skuteczne dermokosmetyki na wypadanie włosów – seria

Wypadanie włosów co zrobić
Wypadanie włosów – jak temu zaradzić.

Znalezienie skutecznych dermokosmetyków na wypadanie włosów nie jest jednak łatwe. Z pomocą przychodzi jednak zestaw kosmetyków Delpos.
Bardzo szczególną uwagę zwracam na składy produktów, ponieważ wiele składników mnie uczula i podrażnia skalp. Obecnie mam szampon, odżywkę i wcierkę z serii Delpos, które wybrałam właśnie ze względu na odpowiadający mi skład. Odkąd ich używam, pozbyłam się przerzedzeń, które wyglądały jak zakola. Wyrosło mi też mnóstwo baby hair – mówi pani Małgorzata z Warszawy.

Dermokosmetyki Delpos wyróżniają się wysoką zawartością naturalnych składników, aktywnie przeciwdziałających wypadaniu włosów. Zawierają m.in ekstrakty z kory chinowej, zielonej herbaty, wąkroty azjatyckiej, olej z czarnuszki. Wpływają na umocnienie włosów w cebulkach, przedłużają aktywną fazę wzrostu włosa i stymulują porost włosów. Są odpowiedzią na wypadanie włosów o różnym podłożu. Zestaw obejmuje:

  •  szampon na wypadanie włosów – delikatny dla wrażliwej skóry, nie niszczy jej bariery
    hydrolipidowej i normalizuje wydzielanie łoju. To również świetny szampon na porost
    włosów, ze składnikami poprawiającymi mikrokrążenie,
  •  odżywkę – ułatwia rozczesywanie włosów, dodaje im elastyczności i blasku,
  •  płyn do skóry głowy – codzienne stosowanie tej wcierki na wypadanie włosów wzmacnia
    cebulki i stymuluje je do wzrostu.

Z wypadaniem włosów zmagałam się przez pół roku, w tym czasie przetestowałam chyba wszystko, co można kupić w drogerii i aptece. Wypadanie ustąpiło dopiero gdy zaczęłam stosować kosmetyki Delpos. Odczuwam naprawdę ogromną ulgę, bo znajdowanie codziennie kłębka swoich włosów było naprawdę stresujące. Wydaje mi się też, że moje włosy rosną teraz nieco szybciej, niż kiedyś – swoją opinią dzieli się pani Elżbieta z Elbląga

Wypadanie włosów – czy domowe metody mogą pomóc?

Niektóre osoby próbują powstrzymać wypadanie włosów metodami naszych babć.
Najpopularniejszym sposobem na wzmocnienie włosów jest picie naparu z pokrzywy i skrzypu – gotowy susz w torebkach można kupić w większości supermarketów. Można też pić drożdże, rozpuszczone we wrzącej wodzie. Alternatywą do naparów jest zażywanie suplementów na włosy w kapsułkach. Dobrze działa również regularnie wykonywany masaż skóry głowy – na przykład w czasie mycia głowy szamponem lub podczas nakładania wcierki, gdyż pobudza krążenie i zmniejsza wypadanie włosów.

Domowe sposoby jednak nie zawsze są skuteczne, dlatego najlepiej używać ich w
akompaniamencie specjalistycznych kosmetyków przeciw wypadaniu włosów. Jeśli szybko
sięgniemy po takie preparaty, możemy zapobiec wypadaniu włosów.

FAQ – pytania i odpowiedzi

1. Wypadanie włosów – jak można temu zaradzić?

Pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny wypadania włosów, czy nie ma podłoża chorobowego. Często problem leży w nieodpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto zmienić dotychczas stosowane kosmetyki na specjalistyczne preparaty na wypadanie włosów, jak np. dermokosmetyki Delpos.

2. Stosuję szampon na wypadanie włosów i nie widzę poprawy – włosy dalej wypadają, co robić?

Przede wszystkim należy przyjrzeć się składowi szamponu, czy nie zawiera sztucznych substancji – mogą szkodzić skórze głowy. Najlepsze na wypadanie włosów są kosmetyki z naturalnym składem. Oprócz szamponu warto się wyposażyć również we wcierkę, która intensywnie działa przeciwko wypadaniu włosów oraz odżywkę, zapobiegającą łamaniu się włosów.

3. Jak działają wcierki na wypadanie włosów?

Wcierki pozostają na skórze głowy przez dłuży czas, poprawiając mikrokrążenie w jej obrębie oraz zaopatrując cebulki w składniki odżywcze. Dzięki temu stymulują włosy do porostu oraz skutecznie hamują ich wypadanie.

Bibliografia

1. Styczeń P., Włosom na ratunek, „Art of Beauty” nr 2/2015
2. Marlena Matysek-Nawrocka, Maria Bernat, Michał Koziarski : Trychologia kosmetyczna jako metoda diagnozy oraz leczenia wybranych schorzeń skóry głowy i włosów, Lublin
3. Sekita-Pilch M.: Dlaczego włosy wypadają? Przyczyny, sposoby zapobiegania i nowoczesne metody leczenia wypadania włosów,Wydawnictwo Diagnosis, Białystok, 2016
4. Malinka W. (1999) Zarys chemii kosmetycznej. Volumed, Wrocław
5. Pytkowska K., Pielęgnacja włosów – możliwości i ograniczenia. Wykład w ramach projektu „Nauka, wiedza, kwalifikacje – upowszechnianie osiągnięć nauki w zakresie kosmetologii”

Artykuł partnera