Wyprawa do serca Afryki już 1 lipca 2013

expedycja kongo

Tysiące kilometrów do przebycia, podróż w nieznane w poszukiwaniu prawdy o kulturze całkowicie odmiennej od tego, co jest nam bliskie i powszechnie znajome. To wszystko w ramach EXPEDYCJI, która w tym roku odbędzie się pod nazwą: EXPEDYCJA IV KONGO – DO SERCA AFRYKI.

Ponad 40 dni w drodze, przeszło 14 tysięcy kilometrów do pokonania drogami i bezdrożami Europy i Afryki, aby dotrzeć do upragnionego celu wyprawy, który tym razem stanowi Kongo. Przed uczestnikami tegorocznej ekspedycji stoi nie lada wyzwanie. Czeka ich swego rodzaju pojedynek z własnymi słabościami – przezwyciężenie wszelkich trudów podróży, zmęczenia, przejazd przez kraje potencjalnie niebezpieczne z perspektywy Europejczyka.

Podczas EXPEDYCJI IV KONGO, rozpoczynającej się 1 lipca 2013 r. w Zakopanem, uczestnicy przemierzą Czechy, Austrię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Mauretanię i Senegal aby dotrzeć do Republiki Demokratycznej Kongo. Uczestnicy powrócą z niezliczoną ilością opowieści o świecie zupełnie innym, tak kulturowo i geograficznie odmiennym od tego, z którym mamy na co dzień do czynienia. W Republice Demokratycznej Kongo spędzą 10 dni – zwiedzając ten kraj za środek transportu mając motocykl.

Jest to już czwarta edycja Expedycji, poprzednie odbyły się pod nazwami: Morze Czarne 2004, Mahrab 2006, Sey Kraków-Pekin 2008. Celem uczestników tegorocznej wyprawy jest nie tylko dotarcie do „Serca Afryki“ i stworzenie materiałów dziennikarskich przybliżających jej lokalną specyfikę, ale także promocja Polski i polskości na całej trasie podróży oraz… próba przewiezienia śniegu z Kasprowego do Dakaru.
Odkrywanie świata, skrytego często za „horyzontem” szeroko rozumianej świadomości niesie ze sobą pewne ryzyko. Jednak jest to zarazem prawdziwa przygoda życia, zderzenie się z zupełnie inną rzeczywistością, znaną dotychczas jedynie z przekazów medialnych.

objęły patronat nad wydarzeniemobcasy logo1x