Z pamiętnika samotnej wróżki. Ewa Zdunek

Ewa Zdunek powraca z nową powieścią! „Z pamiętnika zajętej wróżki” to historia trzydziestoletniej wróżki Emilii. Bohaterka rozpoczyna nowy rozdział w życiu – ma wymarzonego partnera u boku, rozwija się zawodowo, jej relacje z ojcem ulegają poprawie. Jednak okazuje się, że sielanka nie potrwa długo… Pełna humoru i zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym ukazała się 11 stycznia nakładem Edipresse Książki.

wróżka
Z pamiętnika samotnej wróżki. Ewa Zdunek

W swojej debiutanckiej książce „Z pamiętnika samotnej wróżki” Ewa Zdunek przedstawiła czytelnikom Emilię – narratorkę i główną bohaterkę książki, która w wieku 30 lat postanowiła odmienić swoje życie. Ku rozczarowaniu ojca, Emilia porzuciła pracę w rodzinnej pralni, by poświęcić się pasji, jaką była ezoteryka i magia. Niezainteresowana także zaaranżowanym przez ojca małżeństwem, miłości zaczęła szukać m.in. na portalach randkowych. „Z pamiętnika zajętej wróżki” to kontynuacja zapisanych w formie dziennika przemyśleń i doświadczeń Emilii.

Tytułowa wróżka ma w końcu poukładane życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe. Poznała Marka, swojego „księcia z bajki”, którego kocha tak mocno, że postanawia się dla niego zmienić, by być idealną narzeczoną, a potem żoną. Otwierają się przed nią drzwi do kariery telewizyjnej, dostaje bowiem propozycję udziału w programie ezoterycznym. Poprawiają się jej relacje z ojcem, który zresztą zakochuje się we właścicielce zakładu pogrzebowego. „Strzała Amora” nie omija także sąsiadki i przyjaciółki Emilii – Roksany, która odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. To wszystko sprawia, że tytułowa wróżka promienieje szczęściem. Niestety ten stan szybko się kończy: okazuje się, że każdy coś ukrywa, rzeczywistość nie jest taka, na jaką wygląda, a każdy dzień przynosi niespodzianki – niekoniecznie miłe…

Marek też już przestał się ojcu podobać. Z początku ojciec go oceniał jako bardzo przyzwoitego faceta, który wreszcie poukłada mi w głowie. Teraz nie mówi o nim inaczej, jak tylko „ten ciamajda” oraz stanowczo twierdzi, że prędzej interes przekazałby krasnoludkom niż jemu. Od prawie tygodnia stale powtarza mi, że nic z tego nie będzie, i gdyby to był porządny chłopak, to już dawno, po tych moich telewizyjnych wygłupach, wziąłby nogi za pas.

Zatem kwestia wspólnego zamieszkania na razie zawisła w powietrzu jako nierozstrzygnięta. Marek przestał nalegać, choć wyraził dezaprobatę dla mojego niezdecydowania. Mnie samą też to zaskoczyło, ale – szczerze? – odczułam ulgę, że ustąpił. (…) uznałam więc, że problem na razie jest nie do rozwiązania. Podobnie zresztą jak zagadnienie, czy weźmiemy ślub, czy nie, jeśli tak, to gdzie i w jakiej formule, i kiedy, poza tym, czy zorganizować wesele, czy nie, a jeśli tak, to wystawne czy skromne, a jeśli skromne, to czy zapraszamy tylko najbliższą rodzinę, czy rodzinę i najlepszych przyjaciół, czy nikogo, tylko świadkowie i my, czy jedziemy w podróż przedślubną czy poślubną, czy też w jedną i drugą… Ech, jakie to wszystko jest skomplikowane! (fragment książki)

O autorce:

Ewa Zdunek – doktor nauk prawnych, absolwentka UKSW oraz WAT (studia podyplomowe na kierunku Przywództwo i Komunikacja Społeczna), zawodowy negocjator oraz mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, wykładowca na wydziale studiów nad rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2011 r. otrzymała nagrodę „Złota Mediana” dla wyróżniającego się mediatora przyznawaną przez Stowarzyszenie Mediatorów Polskich. Autorka książek „Z pamiętnika samotnej wróżki” i „Z pamiętnika zajętej wróżki”.

O książce:

Autor: Ewa Zdunek
Tytuł: „Z pamiętnika zajętej wróżki”
Cena: 39,90 zł
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135 mm x 215 mm
Liczba stron: 320
Data premiery: 11 stycznia 2017 r.

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska.
W ofercie znajdą się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.
Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Marcin Kydryński, Magda Gessler, Radosław Piwowarski, Anna Jurksztowicz, Ewa Chodakowska, Małgorzata Kalicińska, Jacek Bonecki, Maria Pakulnis, Mariola Bojarska-Ferenc, Michel Moran i inni.