Zabieg PROFHILO® – bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek

Starzenie się twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur, a profil się rozmywa. Z pomocą w walce z oznakami starzenia przychodzi zabieg PROFHILO®.

zmarszczki - Zabieg PROFHILO® - bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek
Zabieg PROFHILO® – bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek. Foto unsplash

Nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność Bioremodeling PROFHILO® to ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry i absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekułą młodości, która powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia i działa jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. W przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych zabieg PROFHILO® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a jedynie liftinguje skórę, wysmuklając rysy, i co najważniejsze, natychmiast nadaje skórze sprężystość.

Na czym polega patent?

Preparat Profhilo® składa się z opatentowanych Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry. Bioremodeling PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania wykonywana w gabinetach lekarskich przez wyszkolonych i certyfikowanych lekarzy.
Nie zawierający BDDE, PEG produkt Profhilo® jest pierwszym opatentowanym preparatem technologii hybrydowej usieciowanego termicznie kwasu hialuronowego (HA) wykorzystywanego do przywracania prawidłowego napięcia i jędrności skóry. Kluczem do sukcesu tej technologii jest to, że zaoferowano coś, co nie jest dostępne w innych preparatach HA. Profhilo® ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. To sprawia, że jest idealny do leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy. Kompleksy hybrydowe Profhilo® są cenną alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA, dzięki specyficznym właściwościom biofizycznym i niezwykłemu działaniu biologicznemu.

Dlaczego hybryda jest lepsza?

Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych frakcji L-HA o stężeniu 32mg i H-HA o stężeniu 32mg daje bardzo bezpieczny produkt o celowanym działaniu remodelującym tkanki i najwyższym stężeniu preparatu bo aż 64mg w jednej dawce. Brak zastosowania chemicznych sieciujących czynników powoduje, że Profhilo® nie uczula, nie wywołuje podrażnień i typowych stanów zapalnych, nie powiększa tkanek twarzy oraz nie zmienia rysów.

Tylko hybryda potrafi uruchomić jednoczesny wielopłaszczyznowy i szybki proces odmładzania i przywracania jędrności skóry fachowo nazywany wielopoziomowym, dynamicznym remodelingiem tkanek. Wyniki badań klinicznych potwierdzają zachodzenie procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już po miesiącu od pierwszej iniekcji Profhilo® obserwujemy istotną poprawę wyniku FVLS (efekt biorewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia). Miesiąc po drugiej iniekcji preparatu obserwujemy istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy) oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). Zastosowanie Profhilo® powoduje również istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry, a także gwarantuje zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą.

Przebieg zabiegu

Specjalnie opracowana technika iniekcji BAP: Pięciu Punktów Bio – Estetycznych (ang: The Bio Aesthetic Points – przyp. red.) wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń lub uszkodzenia nerwów oraz maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Lekarz precyzyjnie wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności.

Przeciwwskazania?

O ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu zapytaliśmy dr Beatę Kociembę – dermatolog, lekarza medycyny estetycznej i właścicielkę Europejskiego Instytutu Dermatologii Estetycznej, Laserowej i Kosmetyki Beauty Derm:

„Zabieg można wykonywać także w miesiącach o większym nasłonecznieniu, ale zaleca się wtedy stosowanie kremów z wysokim faktorem przeciwsłonecznym. Zabiegowi może poddać się każdy, kto boryka się z utratą jędrności skóry, opadającym owalem twarzy, a także zmarszczkami. Efektem jest ujędrnienie skóry, podniesienie owalu, likwidacja tzw. „chomików”, rewitalizacja skóry oraz korekta zmarszczek. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, aktywna opryszczka, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, infekcje bakteryjne i wirusowe, czy choroby nowotworowe.”

Oczekiwane korzyści i efekty

Preparat nie produkuje grudek i nierówności mimo tego, że jest wstrzykiwany przez lekarza jako bolus lub depozyt. Dyfunduje w obszarach skóry objętych ubytkiem tkanek, aby wypełnić je równomiernie w ciągu od 24 do 48 godzin. Zabieg Profhilo® możemy połączyć ze standardowymi miejscowymi wypełnieniami, by wyniki były jeszcze bardziej finezyjne.  Efekty zabiegu:

  • Nadaje skórze sprężystość
  • Neutralizuje zwiotczenie skóry
  • Zmniejsza „chomiczki”
  • Przywraca utracony kontur
  • Wygładza zmarszczki bez efektu „nalania” twarzy

Rezultaty widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Technika wstrzykiwania do Bio Estetycznych Punktów iniekcji BAP pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe dając delikatny, naturalny efekt liftingu skóry. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia rezultatów istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie.

twarzm - Zabieg PROFHILO® - bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek
Zabieg PROFHILO® – bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek. Foto Beauty Derm
szyjam - Zabieg PROFHILO® - bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek
Zabieg PROFHILO® – bezpieczny sposób na usunięcie zmarszczek. Foto Beauty Derm
Wpis znaleziono dzięki:

- Zmarszczki

- Odmładzanie skóry

- Wypełnianie zmarszczek