Zakochana od jutra. Justyna Majkowska

Skóra w okolicach szyi i dekoltu jest niezwykle cienka i delikatna, przez co szybciej traci jędrność, a także zdradza nasz wiek. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz innowacyjnym zabiegom możemy zapobiec starzeniu się skóry i w pełni eksponować jej piękno.

Kondycja skóry, zwłaszcza w takich miejscach, jak szyja i dekolt, ma szczególne znaczenie dla wyglądu kobiety. Pozbawiona jędrności może zdradzać nasz wiek oraz brak odpowiedniej pielęgnacji. W okresie karnawału jest wiele okazji, takich jak uroczyste bale, przyjęcia czy spotkania ze znajomymi, kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie. Szykowne kreacje mają to do siebie, że w szczególny sposób eksponują partie ciała w okolicach dekoltu. Niestety skóra szyi szybciej traci jędrność z uwagi na bardzo cienką warstwę tkanki tłuszczowej. Naskórek w tych partiach ciała jest cieńszy niż na powiekach i dlatego wymaga szczególnej ochrony.

Pielęgnacja i ochrona
Codzienna pielęgnacja powinna polegać przede wszystkim na dokładnym nawilżaniu i odżywaniu skóry odpowiednimi kremami. Raz w tygodniu możemy zastosować peeling enzymatyczny, który złuszcza martwy naskórek i sprawia, że skóra lepiej wchłania odżywcze kosmetyki. Nie zapominajmy także o ujędrniających masażach, pomocnych w powstrzymaniu procesów zwiotczenia skóry. Nasz dekolt wymaga szczególnej ochrony w sezonie letnim, kiedy wystawiamy okolice szyi na działanie promieni słonecznych. Nie stosując kremów z filtrem UV doprowadzamy do stanu, w którym skóra podrażniona słońcem, staje się wysuszona i jeszcze szybciej ulega procesom starzenia.