Zdrowie płynące z wody czyli innowacyjne rozszerzenie technologii Grandera

Lecznicze właściwości wody od lat doceniane są przez specjalistów wykorzystujących medycynę naturalną. Jej życiodajne możliwości udowodnił Austriak Johann Grander, który przez wiele lat analizował strukturę wody. Badania pozwoliły na powstanie unikalnej technologii. W oparciu o odkrycie Grandera Studio Sante stworzyło Ożywioną Wodę Sante, która znajduje się w basenach, saunach, gabinetach terapeutycznych, źródełkach. Co ją charakteryzuje?

zdrowie plynace z wody
Zdrowie płynące z wody czyli innowacyjne rozszerzenie technologii Grandera

Odkrycie Johanna Grandera

Od wieków ludzie pragną zgłębić tajemnice wody. Naukowcy, uzdrowiciele, obserwatorzy przyrody wciąż poddają ją eksperymentom i badaniom. W latach 70. ubiegłego wieku austriacki przedsiębiorca Johann Grander, odwołując się do odkrycia Japończyka Masaru Emoto, który dowiódł, że woda w zależności od tego, co na nią wpływa, ma różnoraką strukturę, próbował uzyskać krystalicznie czystą wodę. Grander wiedział już, że woda odzwierciedla i przekazuje wszystko, z czym się styka: emocje, słowa, dźwięki. Emoto, pokazując światu zamrożone cząsteczki wody, udowodnił że woda ma tzw. „pamięć”, czyli zdolność przechowywania i przenoszenia  informacji.

Grander eksperymentował z polem magnetycznym wody i zauważył, że drgania wysokiej częstotliwości (około 100 000 Hz) trwale przenoszą się na wodę. Jednocześnie przekonał się, że nawet woda oczyszczona fizycznie i chemicznie może mieć uszkodzoną strukturę. W ten sposób wpadł na pomysł technologii, która przywraca wodzie jej pierwotne uzdrawiające właściwości.  Czyli możliwości, jakie przewidziała dla niej Natura. Grander stworzył technologię nazwaną swoim nazwiskiem, która jest jedyną metodą eliminującą całkowicie wszystkie skażenia na poziomie wibracji podczas procesu oczyszczania wody.

Naturalne lekarstwo

Wielu naukowców wciąż zadziwiają cechy zdrowotne tej wody. Ta niezwykła ciecz działa w sposób kompleksowy: kojąco na skórę, regenerująco na cały organizm oraz wyciszająco na psychikę. Udowodniono m.in. że dzięki ożywionej wodzie:

  • podrażnienia skóry wynikające na przykład z alergii oraz rany szybciej się goją,
  • skóra staje się gładka i jedwabista,
  • znikają obrzęki,
  • wzmacniają się procesy przemiany materii,
  • ustępują dolegliwości żołądkowe,
  • organizm oczyszcza się,
  • krwioobieg ulega stabilizacji,
  • poprawia się samopoczucie,
  • w całym ciele odczuwalne jest głębokie odprężenie.

Nie trzeba już podróżować do Austrii, Niemiec, Włoch czy Szwajcarii, by móc skorzystać z dobrodziejstw leczniczej wody w uzdrowiskowych kąpieliskach. Studio Sante jest pionierem w Polsce w zastosowaniu Ożywionej Wody Sante. W oparciu o odkrycie Grandera firma stworzyła innowacyjną technologię uzdatniania wody. Aby była krystalicznie czysta, zastosowano autorską metodę polegającą na filtracji wody na szkle aktywowanym, następnie elektrolizie próżniowej soli oraz specjalistycznych lampom UV.

Ożywiona Woda Sante

Zalety Ożywionej Wody Sante można odkryć w basenie, kompleksie saun oraz w gabinetach terapeutycznych. Szczególnie w strefie wellnesowej życiodajna ciecz odgrywa pierwszoplanową rolę. W obiekcie odnajdziemy aż trzy  baseny: największy, w którym można cieszyć się aktywnością fizyczną, wzmacniający organizm basen krzemionkowy z funkcją jacuzzi oraz relaksacyjne jacuzzi z  solanką o wysokim stężeniu. W tej strefie znajdują się również sauny. Jedną z najciekawszych jest skalna strefa Ganbanyoku. Na łożach ułożonych z podgrzanych płyt lawy wulkanicznej z japońskiej wyspy Hokkaido, które naturalnie emitują łatwo wnikające w skórę promienie FIR, stracimy bardzo dużą ilość kalorii oraz pozbędziemy się depresyjnego nastroju. Druga unikatowa sauna, której nie spotkamy nigdzie indziej w Europie, to wypoczywania Goldarium. Jest ona wykonana z płytek pokrytych 24-karatowym złotem. Złota sauna jest sposobem na luksusowy relaks połączony z głębokim wyciszeniem. Goldarium, tak jak wszystkie obiekty w Studiu Sante, zapewnia swoim klientom również regenerację organizmu – poprawia krążenie, zwiększa liczbę czerwonych krwinek oraz naczyń włosowatych w mięśniach czy narządach wewnętrznych (co zapewnia dotlenienie całego ciała). Goldarium usprawnia również działanie układu hormonalnego, co powoduje wydzielanie hormonu adrenokortykotropowego, który poprawia nasze możliwości wysiłkowe, a także wspomaga radzenie sobie w sytuacjach stresogennych.

Saunowanie – przyjemność i hartowanie

Odprężenia i relaksu dla ciała oraz oczyszczenia i odżywienia  skóry można doświadczyć także w saunach:  fińskiej, Ruskiej Bani oraz parowej. Po seansach w saunie fińskiej ustępują  bóle mięśniowe, obniża się ciśnienie oraz podnosi się wydolność organizmu. W saunie parowej główną rolę odgrywa woda. Zamieniona w parę rewelacyjnie wpływa na drogi oddechowe i przemianę materii. Zapewnia  również  gładkość skóry. Jednakże ekstremalne doświadczenia z parą wodną może zaoferować nam dopiero Ruska Bania. Bardzo wysoka temperatura (sięgająca nawet 110 stopni C) połączona ze względną wilgotnością (ok. 25-50 proc.) doskonale usuwają toksyny z organizmu. Seans odmładza skórę, niweluje napięcia mięśniowe oraz zmęczenie.

Warto zaznaczyć, że przeżycia w tym miejscu wpływają również na znaczne poprawienie odporności. Dla spragnionych klimatu morskiego osób, idealną propozycją będzie grota solna. Relaks w niej to jednocześnie intensywna inhalacja organizmu oraz poddawanie go leczniczemu oddziaływaniu biopierwiastków: jodu, potasu, wapnia, sodu, magnezu, bromu i selenu. Spokój związany z beztroskim unoszeniem się na morskiej wodzie uzyskać można także w kabinie floatingowej. Ciało unoszące się na wodzie nasyconej roztworem soli Epsom wkracza w stan absolutnego relaksu i wyciszenia. Wszystko dzięki specjalnej kabinie, która pozwala odseparować się od otaczającej rzeczywistości. Już godzinny seans w tej kabinie regeneruje nasz organizm tak samo jak 13 godzin snu.
Woda Ożywiona Sante jest dostępna w absolutnie każdym zakamarku naszego miejskiego uzdrowiska. Jest najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem powrotu do witalności życiowej. Po kąpieli w niej skóra staje się gładka, nastrój się poprawia, odczuwamy głębokie odprężenie całego ciała. Warto jednak osobiście przekonać się o jej właściwościach, ponieważ żadne słowa nie są w stanie opisać jej wyjątkowości – mówi Anna Sierpowska, manager zarządzający Studia Sante w Warszawie.