Zegarki Fendi po raz pierwszy w Polsce

zegarki hendi por az pierwszy w polsceMarka Fendi założona została przez Eduardo i Adele Fendi w 1925 roku w Rzymie, zaś obecnie tworzy sieć 101 butików w 18 krajach na całym świecie.  Pierwszym przełomowym momentem w historii marki było w 1946 roku rozpoczęcie pracy przez pięć sióstr Fendi, które do rodzinnej firmy wprowadziły świeże pomysły, poszerzając jej ofertę – wyroby skórzane i futra – o nowe produkty.

Drugim przełomowym wydarzeniem okazało się w 1965 roku dołączenie do firmy Karla Lagerfelda, wówczas wschodzącej gwiazdy świata mody, który dokonał prawdziwej rewolucji. Dzięki pracy młodego kreatora futra i wyroby skórzane – dotychczas zbyt ciężkie, zapomniane i nielubiane – zyskały całkiem nową jakość. W projektach Lagerfelda stały się lekkim, delikatnym i bardzo modnym elementem kobiecego ubioru.Karl Lagerfeld po dziś dzień piastuje stanowisko dyrektora artystycznego Fendi, a stworzone przez niego podwójne „F” od kilkudziesięciu lat stanowi rozpoznawalny  symbol tej marki.

W 1987 roku firma Fendi podjęła decyzję o poszerzeniu swojej oferty o linię ekskluzywnych zegarków: klasycznych, sportowych i fashion. Innowacyjne i charakterystyczne wzornictwo projektantów Fendi, szeroka gama kolorów, diamentowe zdobienia połączone ze szwajcarską jakością materiałów i wykonania stworzyły luksusową linię zegarków skierowaną do wrażliwych na modę i piękno kobiet i mężczyzn na całym świecie. Nowoczesne i modne kobiety, które są świadome swojego stylu i kochają być „glamour”, kochają także zegarki Fendi – za ich trochę dramatyczny, ale bardzo romantyczny charakter.

Wszystkie modele zegarków spójne są z filozofią i unikalnym charakterem każdej nowej kolekcji Fendi.
W każdym sezonie pojawia się charakterystyczny element, który odnaleźć można zarówno na torbie, butach czy zegarku tej marki. Tradycja ta widoczna jest także w najnowszej, jesienno – zimowej  kolekcji. Charakterystyczny „, obecny w tym roku na wszystkich torbach i paskach Fendi, tej jesieni zdobi także koperty B.Fendi Watch.

Zegarki marki Fendi dostępne są w salonach Zibi/Time Trend.

Thursday, 11 January 2007