Zimowy ogród – jak go udekorować?

Chcąc ozdobić ogród na zimę zastanawiamy się nad tym, jakie dekoracje wybrać. Od czego zacząć przygotowanie zimowego ogrodu?

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto michael podger/Unsplash

Jeśli zdecydujemy się udekorować zimowy ogród i dobrać odpowiednie ozdoby będzie prezentował się równie pięknie co wiosenny. Pierwszym skojarzeniem z zimową dekoracją ogrodu będzie zapewne motyw świąteczny, jednak nie ograniczajmy się do niego. Istnieje wiele sposobów na przystrojenie zimowego ogrodu bez używania wiszącego na drabinie Mikołaja czy świecących reniferów. Jak to zrobić?

Dekoracje w donicach

Warto stworzyć różnego rodzaju kompozycje w donicach, które ozdobią ogród zimą. Możemy do tego wykorzystać żywe rośliny odporne na mróz, szyszki, gałązki drzew iglastych lub suszone owoce. Taka ozdoba najlepiej będzie prezentować się przed wejściem do domu czy na tarasie.

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto Instagram @flowerworkshop

Kącik relaksu w ogrodzie

Niektóre z nas lubią nawet zimą wyjść do ogrodu z ciepłym kubkiem herbaty. Jeśli należysz do tego grona, zastanów się nad stworzeniem w ogrodzie odpowiedniego miejsca. Może to być drewniana ławka czy huśtawka udekorowane dodatkowo lampkami, kocami i lampionami.

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto Instagram @theshutterandhound

Zimowe wianki

Wieniec najlepiej stworzyć z żywych gałązek drzew iglastych, dodać do nich suszone owoce, szyszki czy też ozdobić wstążką. Idealnie będzie się prezentować na drzwiach wejściowych lub bramie ogrodowej.

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto Tim Bish/Unsplash

Lampiony

Chcąc rozjaśnić otoczenie i stworzyć zimowy klimat, zdecydujmy się na lampiony. W zależności od stylu, w jakim utrzymany jest dom oraz ogród dobierzmy odpowiednie dodatki. Lampiony idealnie prezentują się w połączeniu ze starymi, stylowymi meblami.

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto Erica Marsland Huynh/Unsplash

Lampki

Podobnie jak lampiony lampki stworzą w ogrodzie zimowy nastrój. Zawieszone na drzewach czy oplątane wokół innych ozdób idealnie podkreślą grudniowy klimat. Są jedną z najpopularniejszych dekoracji i wciąż nie wychodzą z mody. Niemniej nie należy z nimi przesadzać, by nie wywołały wrażenia kiczu.

Zimowy ogród – jak go udekorować? Foto Instagram @patrick_j_lee

Katarzyna Grabowska