Znaczenie snów. Sprawdź, co oznaczają Twoje sny

Czy nocne marzenia i koszmary mogą coś zwiastować? Nieprzypadkowo niektóre z nich zostają w pamięci jeszcze na długo po przebudzeniu. Podpowiadamy, co oznaczają najpopularniejsze sny.

Znaczenie snów. Sprawdź, co oznaczają Twoje sny

Jak często budzisz się rano z poczuciem ulgi, bo koszmar, w którym właśnie tkwiłaś, się skończył? A może wręcz przeciwnie – żałujesz, że musisz opuścić świat snów, by wrócić do szarej rzeczywistości? Historie i obrazy, które mózg wytwarza, gdy śpimy, potrafią być naprawdę realistyczne i wzbudzać prawdziwe, często skrywane w realnym życiu emocje. Jeśli po przebudzeniu potrafisz odtworzyć treść sennej mary, koniecznie sprawdź jej znaczenie. Niektóre sny, choć przecież zdają się być kwestią całkowicie indywidualną, okazują się nadzwyczaj popularne. Szczególnie tyczy się to koszmarów, które obrazują ludzkie lęki i obawy. Podpowiadamy więc, co oznaczają częste motywy senne.

Znaczenie snów: ucieczka

To jeden z najpopularniejszych koszmarów. Występuje pod różnymi postaciami w zależności od tego, kto lub co Cię goni. Niezależnie od tego aspektu sen zwiastuje jednak zawsze to samo: lęk przed stawieniem czoła rzeczywistości. Symbolizuje on ucieczkę przed problemami w prawdziwym życiu i może być impulsem do zmiany. Twoja podświadomość wysyła Ci sygnały, byś w końcu uporała się z kłopotem, którego wciąż unikasz. Jeśli się z nim nie zmierzysz, zły sen może powracać.

Znaczenie snów: spadanie

Kolejny klasyczny koszmar. Według Freuda ma on podłoże seksualne. Kobiety, które śnią o spadaniu, uznawał on za zepsute, gdyż nie potrafiły się powstrzymać i uległy pokusom erotycznym.
W ujęciu niefreudowskim taki sen oznacza zwątpienie w swoje siły i lęk przed utratą władzy. Może także zwiastować życiowe zmiany, na które nie będziesz mieć wpływu. Spadanie to oznaka braku kontroli i w każdej z powyższych teorii ów brak jest wyraźnie podkreślany.

Znaczenie snów: pocałunek

Przyjemny sen o zazwyczaj pozytywnym znaczeniu. Zwróć jednak uwagę na to, kto inicjuje w nim pocałunek. Jeśli to Ty, gratulacje – czeka Cię pasmo sukcesów. Jeśli zaś jesteś osobą całowaną, może być to symbol dobrej opinii na Twój temat, ale również zdrady. Nawiązuje do judaszowego pocałunku, który zwiastował sprzeniewierzenie się Chrystusowi. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad intencjami tego, kto obdarza Cię takim gestem.
Sen o pocałunku wbrew pozorom nie nawiązuje do sfer intymnych, seksualnych. Często świadczy za to o bliskości, trosce i wzajemnym szacunku.

Znaczenie snów: ślub

Zwykle to sen o jak najbardziej pozytywnym znaczeniu – radosne wydarzenie, zwiastujące podobną radość w rzeczywistym świecie. Oznacza zamknięcie pewnego etapu w życiu, który do tej pory stanowił powód do zmartwień, być może zgodę pomiędzy zwaśnionymi stronami, pogodzenie przeciwieństw. Uważaj jednak na to, czyj ślub Ci się śni – jeśli to nie Ty stoisz w sukni panny młodej, spodziewaj się niepowodzeń!

Znaczenie snów: nagość

Bardzo wstydliwy sen, z którego ludzie wybudzają się z niemałą ulgą. Gubienie odzieży wprawia ich w zakłopotanie oraz lęk. Taki koszmar najczęściej dotyczy osób o niskiej samoocenie i świadczy o strachu przed otwarciem się. Często stanowi znak, który podświadomość wysyła Ci, byś przestała ukrywać swoje pragnienia i potrzeby za maską wstydu. Skoro nie możesz w pełni pokazać się w realnym świecie, odkrywasz ciało w śnie.

Znaczenie snów: spóźnienie

W ujęciu freudowskim sen o spóźnieniu ma związek z lękiem przed śmiercią, który ujawnia się z nocnym koszmarze. Inne interpretacje podają senniki, choć i one nie są w tej kwestii do końca zgodne. Mówią o strachu przed zmianami, a także przed podejmowaniem decyzji. Niektóre sugerują również, że śniący przeoczył w życiu coś ważnego, a sen o spóźnieniu zwraca jego uwagę na przyszłość, przestrzegając przed przegapieniem kolejnej szansy.

Znaczenie snów: pogrzeb

Z takiego snu każdy pragnie się jak najszybciej wybudzić. Choć stanowi przykry koszmar, oznacza zapowiedź szczęścia i powodzenia. Senniki są w tym temacie zgodne: sen o pogrzebie zwiastuje koniec trudnych przeżyć i początek nowego, lepszego rozdziału w życiu. Może zapowiadać długie życie i dobre zdrowie, a także poprawienie relacji rodzinnych.

EP