29 lutego Glen Hansard wystąpi we Wrocławiu!

Glen Hansard rozpocznie trasę koncertową po Polsce 29 lutego we wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds. Muzyk przyjedzie do naszego kraju promować swoją najnowszą płytę „Didn't He Ramble", która ukazała się we wrześniu 2015 roku.

29 lutego Glen Hansard wystąpi we Wrocławiu!
29 lutego Glen Hansard wystąpi we Wrocławiu!

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie „Once”, za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Marketą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film okazał się momentem przełomowym w życiu artysty i zapewnił mu popularność poza ojczyzną. Po sukcesie „Once” i towarzyszącego produkcji soundtracku Hansard i Irglova stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte z entuzjazmem przez środowisko muzycznego i fanów.

29 lutego Glen Hansard wystąpi we Wrocławiu!
29 lutego Glen Hansard wystąpi we Wrocławiu!

Album „Didn’t He Ramble” ukazał się 18 września nakładem wytwórni Anti-Records. Po sukcesie pierwszego wydawnictwa „Rhythm and Repose” z 2012 roku fani na całym świecie czekali na nowy materiał. „Didn’t He Ramble” to efekt dwóch lat nagrań w studiach w Chicago, Nowym Jorku i Francji. Produkcję wspomogli m.in. Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem oraz dobry znajomy Hansarda David Odlum, z którym Glen grał w The Frames. Na płycie wybrzmiewają echa północnego Dublina i old schoolowego gospel-soulu, ale nie brakuje też prostych i pięknych melodii, za które fani pokochali Hansarda.

Pojawiają się też goście – na płycie usłyszeć można m.in. Johna Sheahana z The Dubliners i Sama Beama z Iron and Wine.

29.02.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
City Sounds: Glen Hansard
bilety: 99 zł – pierwsze 200 szt. (wyłącznie rezerwacje pod adresem [email protected]), 110zł – pozostałe, oraz miejsca siedzące (balkon) – 130 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl.

Rezerwacje: [email protected]