Mus jabłkowy – Klaas Verplancke

Wzruszająca książka obrazkowa o małym chłopcu, jego tacie i o tym, że nawet najlepszy rodzic czasem wpada w złość. Ale nie na długo.

mus_jablkowy

Tata ma gładkie policzki, twarde mięśnie, a w kąpieli śpiewa jak mama. Jego ręce są ciepłe, a palce smakują musem jabłkowym. Ale czasem ręce taty robią się zimne i zaczynają ciskać błyskawice. Tata milknie, a w powietrzu zawisa burza. Na szczęście trwa to tylko chwilę, a potem… palce taty znów smakują musem jabłkowym.

O autorze

Klaas Verplancke (ur. 1964) – flamandzki ilustrator i autor książek dla dzieci i dorosłych. W swojej różnorodnej twórczości korzysta z wielu stylów i technik. Jej znakiem rozpoznawczym jest poczucie humoru, poetycka, surrealistyczna wyobraźnia oraz upodobanie do ilustrowania abstrakcyjnych pojęć i uniwersalnych emocji. Zdobył wiele krajowych i międzynarodowych nagród, których ukoronowaniem jest nagroda BolognaRagazzi (2001), nominacja do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w kategorii ilustracji (2006) oraz dziewięć nominacji z rzędu do Nagrody im. Astrid Lindgren za całokształt twórczości. W 2016 roku znalazł się w gronie pięćdziesięciu światowej sławy ilustratorów, których prace zaprezentowano na jubileuszowej wystawie Artists and Masterpieces of Illustration, zorganizowanej z okazji 50-lecia Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Jako ilustrator prasowy współpracuje m.in. z New York Timesem.

Mus jabłkowy to najgłośniejsza z jego książek. Dotychczas przetłumaczono ją na 14 języków.

Dodatkowe informacje o książce

Przedział wiekowy: 5+
ISBN: 978-83-64347-45-0
Format: 190 x 235 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 32 strony
Termin wydania: 18 maja 2016
Cena: 29,90 zł (w tym 5% VAT)

W serii Polecone z Zagranicy ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

Pozostałe tytuły z tej serii:

Jestem najsilniejszy Mario Ramos
Szur szur ćwir plum! Kitty Crowther
Pięciu Nieudanych Beatrice Alemagna