Od A do Z – Janusz Minkiewicz

Ponadczasowa książeczka, dzięki której nauka alfabetu staje się przyjemnością. Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry.

Untitled-1

A było Atletą, ciężary nosiło…
B było Brzuchate, bo tak się roztyło…
C było Cieniutkie – trzy ćwierci do śmierci…
D było Dentystą, co w zębach nam wierci…

Zabawny wierszowany tekst i pomysłowe ilustracje wprowadzają dzieci w zadziwiający świat liter, w którym A jest tęgim atletą, L – nieustraszonym lotnikiem, a T – zapamiętałym tenisistą. Od A do Z to odświeżony edytorsko i wydany w formie tekturowej książeczki reprint znakomitej pozycji sprzed półwiecza, która wciąż błyszczy dowcipem i graficzną inwencją.

O autorze

Janusz Minkiewicz (1914–1981) – pisarz, poeta, satyryk. Autor pierwszych polskich limeryków, twórca głośnych szopek politycznych. Legenda życia towarzyskiego powojennej Warszawy.

O ilustratorze

Bohdan Wróblewski (ur. w 1931) – grafik i ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczeń Jana Marcina Szancera. Jest autorem ilustracji do wielu książek dla dzieci i dorosłych.

Recenzje czytelników

Litery ukryte w wesołych obrazkach to jest coś, co dziecięca wyobraźnia bardzo sobie ceni.
Blog Małe kruki

Dziecko, które choć raz zobaczy tego sprzedawcę wygiętego w S albo to T grające w tenisa, już nigdy nie zapomni kształtu tych liter! (…) „Od A do Z” nie tylko uczy alfabetu, ale także rozwija wyobraźnię wizualną dziecka: rozpoznawanie liter wpisanych w rysunki może być znakomitym punktem wyjścia do zabawy w wyszukiwanie kształtów liter w najbliższym otoczeniu. Spróbujcie – jeśli dobrze popatrzeć, litery są wszędzie!
Magazyn Bliżej Przedszkola

Wdzięczna jestem Wydawnictwu Dwie Siostry, że moje dzieci mogą poznać literki z książeczki, z której – będąc sama małą dziewczynką – uczyłam się alfabetu. Tzn. bawiłam się, ucząc, bo to przecież jedyna rozsądna droga dla pierwszej, gruntownej edukacji. Pozycja obowiązkowa w każdej dziecięcej biblioteczce.
Katarzyna Kubisiowska, „Mamo to ja”

Dodatkowe informacje o książce

Przedział wiekowy: 3+
ISBN: 978-83-64347-51-1
Format: 180 x 190 mm
Książka kartonowa
Objętość: 24 strony
Termin wydania: 18 maja 2016
Cena: 22,90 zł (w tym 5% VAT)