ABC nawilżania twarzy zimą

Właścicielki suchej skóry na pewno nie przepadają za mroźną pogodą i trudno im się dziwić. Pamiętaj jednak, że jeśli podejmiesz odpowiednie starania, raz na zawsze zapomnisz o tej trudności.

abc nawilzania zima

Pamiętaj jednak, że jeśli podejmiesz odpowiednie starania, raz na zawsze zapomnisz o tej trudności. Niezależnie od tego, jaki makijaż wykonasz, od razu w oczy rzucają się paskudne skórki? Nie możesz pozbyć się uczucia ściągnięcia?

To tylko niektóre objawy przesuszonej skóry twarzy, a ta jeszcze bardziej daje o sobie znać zimą. Wpływają na to zacinający wiatr, mróz, ogrzewanie czy klimatyzacja. Mogłoby się wydawać, że wrogów jest za dużo, aby skutecznie się z nimi rozprawić. Nic bardziej mylnego! Przy pomocy kilku trików twoja cera już niedługo będzie gładka i nawilżona.

Po pierwsze, zadbaj o dietę!

Walkę warto zacząć od wewnątrz. Oczywiście na rynku istnieją suplementy, które wspomagają nawilżanie, ale nie ma wątpliwości, że lepiej uzupełnisz braki odpowiednią dietą. Zresztą jeden z jej najważniejszych składników to po prostu woda mineralna. Powinnaś jej wypijać co najmniej dwa litry dziennie, a jeśli uprawiasz sport – odpowiednio więcej. Jeśli jej nie lubisz, możesz ją zastępować na przykład owocowymi czy ziołowymi herbatkami, a częściowo także świeżo wyciskanymi sokami owocowymi i warzywnymi. Te ostatnie są zresztą kolejnym istotnym składnikiem twojej diety ze względu na zawartość cennych witamin. Nie zapominaj także o produktach bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, na przykład rybach czy oliwie z oliwek.

A co od zewnątrz?

Jeśli natomiast chodzi o kosmetyki, po pierwsze pamiętaj, aby skóry nie podrażniać. Nie używaj więc żeli czy toników zawierających mydło i alkohol, ostrożnie stosuj też kosmetyki zawierające kwasy. Nietrudno się domyślić, że bardzo sucha skóra twarzy wymaga też specjalistycznych kremów. Wybierz osobny kosmetyk na dzień i na noc. Szczególnie ten pierwszy jest o tej porze roku bardzo istotny, ponieważ chroni twarz przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Raz czy dwa razy w tygodniu postaw też na nawilżającą lub odżywczą maseczkę do twarzy.

Nie zapomnij, że kluczem w tej walce jest regularność. Powodzenia!

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja twarzy

- Właściwy kosmetyk

- Nawilżanie

  • Cecylia

    Z całego serca polecam wszystkim kobietom, które mają przesuszoną skórę twarzy krem nawilżający Pat&Rub! Szczególnie ten na noc, działa cuda!