Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze?

Nie jest powiedziane, że nasze ukochane M2 nigdy nam się nie znudzi. Czasami potrzebujemy zmiany, Na taką okoliczność nie musimy wcale brać kredytu. Wystarczy zastosować się do kilku rad, dzięki którym nasze wnętrze odzyska oryginalność i urok.

Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze? Foto. Instgram skleppapierowka.pl

Nie bez znaczenia dla naszego samopoczucia jest wnętrze, w którym się znajdujemy. Większość z nas lubi je mieć ładne i zadbane. W pewnym momencie może się jednak okazać, że styl, kolory, wyposażenie, które mieliśmy do tej pory, najzwyczajniej się nam znudziły. W takiej sytuacji wiele osób rezygnuje z pomysłu nowej aranżacji, ponieważ kojarzy się to z niepotrzebnymi wydatkami, wysiłkiem i remontem. Nie musi to być prawda, w momencie gdy zastosujemy kilka prostych, a przynoszących zaskakujące efekty rozwiązań.

Zrezygnuj z wielogodzinnych wędrówek po drogich salonach meblowych

Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze? Foto. Instagram karokauer

Pierwszym krokiem, który najczęściej robi osoba chcąca zmienić wystrój swojego lokum, jest udanie się do salonu meblowego. Jest to najprostsze z możliwych rozwiązań, ale i najdroższe. Zamiast tego, wystarczy poświęcić chwilę dziennie na sprawdzenie stron internetowych, na których można kupić od kogoś rzeczy używane. Jeżeli określimy co dokładnie nas interesuje, pojawi się wiele ofert od osób, które chcą pozbyć się właśnie tego, czego my potrzebujemy. Zakładając, że szukamy np. stołu z krzesłami, możemy odkupić je tanio od starego właściciela i przerobić je po swojemu. W takim przypadku warto pomalować kupione meble na odpowiadający nam kolor, a do krzeseł kupić nowe poduszki, bądź ozdobić je. Na podobnej zasadzie możemy kupić łóżko, do którego wystarczy dobrać odpowiedni materac (na pewno będzie to tańsze, niż wybór nowych w salonie). Tak samo kanapę i fotele, w których często potrzeba zmienić tylko obicie.

Kupuj na wyprzedażach

Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze? Foto. Instagram westwingfr

Z decyzją o zmianie wystroju wnętrza, warto poczekać na okres wyprzedaży. Po świętach sklepy prześcigają się w oferowaniu coraz niższych cen. Przechodząc między sklepami w galerii handlowej, wokół widnieją kusząco brzmiące szyldy „sale”, „do -50%” itd. Często podczas okresu promocyjnego można kupić dodatki i akcesoria nawet o połowę tańsze. Nie wybierajmy więc cen regularnych, tylko poczekajmy na odpowiedni moment, typu wspomniana wyprzedaż poświąteczna, black friday i inne tego rodzaju okazje.

Dołącz do grup

Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze? Foto. Instagram fashion.edge_official

Jest wiele osób, które lubią zmieniać i przekształcać styl swoich mieszkań i domów. Po to właśnie powstały specjalne grupy osób na portalach społecznościowych. Warto przemyśleć dodanie się do takiej społeczności, żeby móc porozmawiać i powymieniać się przedmiotami. Dzięki temu możemy kupić ładne, czasem nowe rzeczy od osób, którym również znudził się dotychczasowy wystrój ich wnętrz. Często też działa to na zasadzie wymiany. My dajemy komuś szafkę, a ta osoba proponuje w zamian stół. Jest to tylko przykład, ale mechanizm działania za każdym razem się powtarza. Ma to swoje niezaprzeczalne plusy, ponieważ w ten sposób i my możemy pozbyć się nudnych dla nas przedmiotów. Może się okazać, że dla innych będą czymś nowym i ktoś zrobi z nich użytek.

Myśl kreatywnie

Jak tanio i modnie odmienić nudne wnętrze? Foto. Instagram _melaniemaria_

Najprościej jest kupić nowiusieńkie meble, najlepiej z dowozem do domu. Jest to jednak drogie, a jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”. Warto zastanowić się, czy naszemu wnętrzu nie wystarczy, żebyśmy zmienili dosłownie kilka rzeczy, ale za to robiących wrażenie. Można zainwestować np. w nowe ramki do zdjęć, świece zapachowe, wazony, światełka itp. Nie są to przedmioty drogie, a potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Zamiast obrazów, można powiesić na ścianie lustra, co rozjaśni i optycznie powiększy wnętrze. Warto także poszukać porad w internecie, gdzie jest wiele filmów i instrukcji do zrobienia samodzielnych, niedrogich dekoracji.