Agata Lewandowska. Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie

Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie jest propozycją dla coraz większej liczby osób cierpiących na chorobę Hashimoto. Książka zawiera wiele przepisów, które zapobiegną nudzie na naszych talerzach i podstawowe zagadnienia z zakresu dietetyki

Agata Lewandowska. Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie

Zamieszczona w książce bibliografia udowadnia, że jest to książka napisana przez prawdziwego specjalistę, wspierającego się na pozycjach uznanych w kręgach akademickich. W książce znajdziemy porady dotyczące diet eliminacyjnych, opartych na daniach m.in. bez mleka, bez laktozy, bez pszenicy, bez glutenu i pozwalające zredukować masę ciała. Ponadto, autorka proponuje różnorodne typy aktywności fizycznej, które także mają niewątpliwy wpływ na złagodzenie objawów choroby Hashimoto. Z każdym rokiem w naszym kraju przybywa osób cierpiących na schorzenia autoimmunologiczne, w tym chorobę Hashimoto. Uważa się, że pięć razy częściej dotyka ona kobiet niż mężczyzn.
Pacjentki skarżą się na obniżony komfort życia, problemy skórne, wypadanie włosów, przybieranie na wadze i problemy z płodnością.
Czym jest choroba Hashimoto? Jak się ją wykrywa i leczy? Czy kondycja naszych jelit ma wpływ na jej przebieg? Jak styl życia oddziałuje na funkcjonowanie tarczycy? Jakie schorzenia mogą towarzyszyć Hashimoto? A przede wszystkim – jak prawidłowo się odżywiać, gdy ma się problemy z tarczycą? Na te i wiele innych pytań w książce pt. ,,Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie” odpowiada Agata Lewandowska, dietetyczka z wieloletnim doświadczeniem.