Agnieszka Kaczorowska straciła pracę w teatrze

Kilka dni przed warszawskimi spektaklami Kaczorowska dostała telefon, że nie zagra w przedstawieniu "Ślub Doskonały". Aktorka nie kryje rozgoryczenia sytuacją.

Agnieszka Kaczorowska w teatrze
Agnieszka Kaczorowska straciła pracę w teatrze. Foto Instagram @agakaczor

Agnieszka Kaczorowska, znana z roli Bożenki z „Klanu” oraz swojego udziału w „Tańcu z Gwiazdami”, występuje również w teatrze. A raczej – występowała do niedawna. Aktorka podzieliła się właśnie smutną informacją o tym, że została niespodziewanie zwolniona z Teatru Tu i Teraz.

Agnieszka Kaczorowska w teatrze

Do niedawna Agnieszka Kaczorowska pracowała w teatrze Tu i Teraz, z którym jeździła po Polsce ze spektaklem „Ślub doskonały”. Poza nią w przedstawieniu występują Michał Milewicz, Edyta Herbuś, QCZAJ czy bracia Mroczek. W weekend spektakl miał być wystawiany w Warszawie. Jak się jednak okazało, Kaczorowska nie pojawi się na teatralnych deskach. Aktorka została bowiem niespodziewanie zwolniona. Z fanami podzieliła się tą informacją na InstaStories, gdzie nie kryła żalu wywołanego decyzją teatru.

Na trzy dni przed spektaklem dostałam telefon od pani producent, że nie zagram tych spektakli i zagra je dublerka. Ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała. Chcę podkreślić, że to, że nie będzie mnie w weekend na scenie, nie jest moją decyzją. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie. Jest mi też bardzo przykro, ponieważ odbieram to jako brak szacunku do mojej osoby – przekazała w mediach społecznościowych Kaczorowska. – Nie akceptuję tego, jak są traktowani ludzie w tym teatrze, nie ma na to mojej zgody, nie chcę w tym uczestniczyć i wiem, że nie jestem pierwszą osobą, która została tak potraktowana – dodała.

Reakcja teatru

Słowa Kaczorowskiej nie spodobały się właścicielce teatru, Kamili Polak. Wydała ona oświadczenie, w którym zapewniła, że jej teatr traktuje swoich współpracowników z godnością i szacunkiem. Jednocześnie zapowiedziała, że ujawni prawdziwe powody zwolnienia aktorki, jeśli ta nie zaprzestanie negatywnego wypowiadania się na temat Tu i Teraz.

– W nawiązaniu do wypowiedzi Pani Agnieszki Kaczorowskiej oświadczam, że Teatr Tu i Teraz odnosi się do pracowników oraz wszystkich osób współpracujących z godnością i szacunkiem, oraz nie daje zgody na nieetyczne zachowania – napisała w oświadczeniu Polak. – Jedyne co możemy potwierdzić to fakt zakończenia współpracy z dniem 30.03.2023 z Panią Agnieszką Kaczorowską w spektaklu „Ślub doskonały”. Jednocześnie oświadczam, że jeżeli Pani Kaczorowska nie zaprzestanie publikowania nieprawdziwych i zniesławiających informacji, deklaruję poinformowanie opinii publicznej o pełnych powodach decyzji i skieruję sprawy na drogę prawną.