Aktorka serialu „Seks w wielkim mieście” Cynthia Nixon walczy o legalizację marihuany

Cynthia Nixon ubiega o stanowisko gubernatora Nowego Jorku. Aktorka od dawna angażuje się politycznie. Ubiegała się o możliwość zawarcia związków małżeńskiego jednopłciowych we wszystkich stanach USA, co się w końcu udało.

foto. twitter.com/dcexaminer

Cynthia Nixon wygłosiła taką obietnicę wyborczą na swoim profilu na Twitterze. Stwierdziła, że popiera całkowity dostęp do marihuany. Gwiazda zaznaczyła, że istnieje „dużo poważnych powodów” do zalegalizowania marihuany, w szczególności pomoże to uregulować nierówność rasową istniejąca w Nowym Jorku. Na potwierdzenie swoich słów Nixon podała statystykę, z której wynika, że 80% zatrzymanych za posiadania narkotyków są Afroamerykanie i Latynosi, mimo że Amerykanie o innych korzeniach etnicznych zażywają ich w takich samych ilościach.

To, co dla białych ludzi jest de facto legalne, powinno być legalnie dla wszystkich nie
zależnie od koloru skóry – mówi aktorka. Dodaje, że wprowadzenie nowego prawa wpłynie na rozwój rolnictwa w północnej części Stanów Zjednoczonych i zaoszczędzi procesów sądowych obywatelom, którzy obecnie uczestniczą w nich z powodu posiadania narkotyku.