Anna i Robert Lewandowscy przekazali astronomiczne pieniądze Centrum Zdrowia Dziecka

Razem z fundacją Positive Ways, słynna para zakupiła dwa specjalistyczne aparaty do znieczulenia dla IPCZD, które już trafiły na blok operacyjny.

lewandowscy centrum zdrowia dziecka
Anna i Robert Lewandowscy przekazali ogromne pieniądze Centrum Zdrowia Dziecka. Foto Instagram @annalewandowska

W nie tak dawno opublikowanym rankingu najbogatszych Polek Anna Lewandowska zajęła wysokie, 24. miejsce. Pozycję tę osiągnęła dzięki swojemu szacowanemu na 313 mln złotych majątkowi. W bogactwach nie ustępuje jej mąż, Robert Lewandowski, którego niedługo będziemy mogli podziwiać na Mistrzostwach Świata. Według hiszpańskiego serwisu „As” w 2021 Polak był czwartym najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. W czerwcu 2022 tygodnik „Wprost” wspólny majątek małżeństwa oszacował na 625 mln złotych. I chociaż sportowcy bez wątpienia pławią się w luksusach, to słynna para często dzieli się swoimi pieniędzmi z tymi najbardziej potrzebującymi. Tym razem Lewandowscy zdobyli się na wielki gest dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Zobacz także: Ranking najbogatszych Polek. Kto znalazł się na szczycie?

Lewandowscy kupili sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka

Jak wiadomo, sprzęt medyczny do najtańszych nie należy. W Polsce jego charytatywnym zakupem dla szpitali zajmuje się przede wszystkim założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak. Chorym postanowili pomóc jednak również Anna i Robert Lewandowscy. Małżeństwo razem z fundacją Positive Ways ufundowało sprzęt o wartości 500 tysięcy złotych!

Serdeczne podziękowania dla Fundacji Positive Ways oraz Anny Lewandowskiej i Roberta Lewandowskiego za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia, które już pracują na Bloku Operacyjnym. Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach – napisał w swoich mediach społecznościowych dziecięcy szpital.

To nie pierwsza tak wielka darowizna małżeństwa na rzecz IPCZD. W 2018 roku para przekazała pół miliona złotych na remont szpitala.

Majątek Lewandowskich

Chociaż może się wydawać, że swoją fortunę Anna i Robert Lewandowscy zawdzięczają tylko zawrotnej karierze piłkarza, to małżeństwo ma też niezłego nosa do interesów. Do zawodnika FC Barcelony należą takie biznesy, jak dom mediowy RL Media, agencja reklamowa Stor9 czy restauracja NINE’s. Natomiast Anna Lewandowska zbudowała prawdziwe sportowo-lifestylowe imperium. Trenerka posiada chociażby marki produkujące żywność, kosmetyki czy suplementy, a także aplikację treningowo-dietetyczną. Ponadto oboje często występują w reklamach, za które również zgarniają niemałe stawki.