Ranking najbogatszych Polek. Kto znalazł się na szczycie?

Tygodnik "Wprost" opublikował kolejną już odsłonę listy 50 najbogatszych kobiet, które władają biznesem naszego kraju. Znajdziemy na niej zarówno nazwiska, które nie znikają z pierwszych stron gazet, jak i te, które niewielu rodaków kojarzy.

Ranking najbogatszych Polek
Ranking najbogatszych Polek. Kto znalazł się na szczycie? Foto Instagram @chodakowskaewa @dominikakulczyk @annalewandowskahpba

W tym roku Ranking najbogatszych Polek jest naprawdę rekordowy. Jak się okazuje, do znajdujących się na tej liście 50 kobiet należy bowiem łącznie aż 31 miliardów złotych. To o miliard więcej, niż przed rokiem.

Najbogatsza Polka

Liderką rankingu od lat niezmiennie pozostaje Dominika Kulczyk. Bizneswoman, reporterka i filantropka, córka Jana i Grażyny Kulczyków, wyceniana jest obecnie na 9 miliardów złotych. Oznacza to, że w ciągu roku udało jej się zarobić 700 milionów złotych – w 2021 majątek Kulczyk wynosił 8,3 miliarda złotych.

Dominika Kulczyk jest jedyną Polką, której nazwisko można znaleźć na międzynarodowych listach miliarderów, sporządzanych na podstawie wartości podanych w dolarach. Obecnie lista Forbesa plasuje ją na 1600. miejscu wśród najbogatszych ludzi świata.

Zobacz także: Kim jest najbogatsza kobieta na świecie? Sekrety ogromnej fortuny

Top 5

W pierwszej piątce (a raczej pierwszej szóstce – miejsce 5. ex aequo zajmują dwie panie) niewiele się zmieniło. Zobaczymy w niej te same nazwiska, chociaż dzięki podwójnemu miejscu piątemu grupa ta nieco się powiększyła. Na drugim miejscu, tak jak rok temu, uplasowała się Barbara Komorowska. To od jej imienia powstała nazwa marki Bakoma. Jej majątek wyceniono na 2,2 mld złotych. Pierwszą trójkę zamyka Małgorzata Adamkiewicz z firmy Adamed, warta 2 mld złotych. Czwarte miejsce zajmuje Grażyna Kulczyk z 1,9 mld złotych, a na piątym miejscu uplasowały się warte 1,1 mld złotych Katarzyna Frank-Niemczycka (Curtis Group) oraz awansująca z ósmej pozycji Teresa Mokrysz (Mokate).

Znane i lubiane

W rankingu nie zabrakło także królowych polskiego fitnessu – Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej. Żona kapitana polskiej reprezentacji już dawno wyszła z cienia swojego męża i realizuje się jako odnosząca sukcesy bizneswoman. Swoją wynoszącą 313 milionów złotych fortunę, plasującą ją na 24. miejscu listy, zawdzięcza przede wszystkim licznym firmom. Wśród nich znajdziemy m.in. marki produkujące przekąski (Foods by Ann), kosmetyki (Phlov) czy suplementy (Levann). Natomiast Ewa Chodakowska dzięki majątkowi rzędu 210 milionów złotych znalazła się na 31. pozycji. Sukces trenerka osiągnęła dzięki cateringowi dietetycznemu Be Diet, internetowemu sklepowi BeBio, a także własnym liniom kosmetyków czy batoników.

Ranking najbogatszych Polek

Dziesięć najbogatszych Polek jest razem warte ponad 20 miliardów złotych.

  1. Dominika Kulczyk (9 mld zł)

2. Barbara Komorowska z rodziną (2,2 mld zł)

3. Małgorzata Adamkiewicz (2 mld zł)

4. Grażyna Kulczyk (1,9 mld zł)

5. Katarzyna Frank-Niemczycka (1,1 mld zł)

5. Teresa Mokrysz (1,1 mld zł)

7. Urszula Siecińska (933 mln zł)

8. Elżbieta Kaczmarek (900 mln zł)

8. Zyta Olszewska (900 mln zł)

10. Anna Podniesińska (890 mln zł)