Anna Mucha: kobieta może zmieniać świat, rodząc dzieci


Anna Mucha kończy urlop macierzyński i wraca do pracy. Na swoim blogu aktorka publikuje rady dla przyszłych matek i zwierza się ze swoich doświadczeń związanych z porodem. Według niej doskonałym rozwiązaniem dla młodych mam są przedszkola znajdujące się przy zakładach pracy.

Anna Mucha podkreśla, że w dużej mierze od młodych mam zależy, jak chcą poprowadzić swoją karierę. Mucha tłumaczy, że każda kobieta powinna zmieniać swój świat małymi krokami.

– Kobieta może zmieniać mały świat, uśmiechając się do innych ludzi. Może zmieniać świat, rodząc dzieci. Może iść na barykady i prowadzić lud na barykady. Co się komu podoba – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Mucha.

Aktorka jest zdania, że każda kobieta zasługuje na to, aby po urodzeniu dziecka mieć możliwości dalszego rozwoju i pracy. Przyznaje, że sama może liczyć na pomoc ze strony swoich pracodawców. Według niej przedszkola przy zakładach pracy to świetne rozwiązanie i komfort dla matek.

– Przedszkola przy pracy to propozycja, z której z przyjemnością skorzystałyby wszystkich kobiet, które mają dzieci. Każdy z nas zasługuje na to, żeby jak najgodniej funkcjonować, dlaczego mielibyśmy sobie tego odmawiać – tłumaczy aktorka.