Antek Królikowski jest ciężko chory. Aktor wyjawił diagnozę

W jednym z odcinków programu "Przez Atlantyk" gwiazdor przyznał, że od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą.

antek królikowski choroba
Antek Królikowski jest ciężko chory. Aktor wyjawił diagnozę. Foto Instagram @antek.krolikowski

Ostatnio jego nazwisko nie znika z mediów. Najpierw Antek Królikowski pojawił się w tabloidach przez rozstanie z Joanną Opozdą, które zbiegło się z narodzinami syna pary. Później wywołał kontrowersję, obrażając dziennikarza serwisu Pudelek. Ostatnio głośno było o organizowanej przez celebrytę gali MMA, którą promował… walką sobowtórów Zełenskiego i Putina. W odnoszącym się do tego skandalu poście Królikowski oświadczył, że rezygnuje ze współpracy z Royal Division, aby skupić się na zdrowiu. Zaledwie kilka dni później w programie „Przez Atlantyk” aktor wyznał, że jest ciężko chory.

Zobacz także: Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Aktor nie komentuje plotek o rozstaniu z Joanną Opozdą

Antek Królikowski jest chory

Gwiazdor ujawnił, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Jest to przewlekła choroba układu nerwowego, której dokładne przyczyny nadal nie są znane. Objawy stwardnienia rozsianego to m.in. niedowład kończyn, zaburzenia równowagi, problemy ze zmysłami wzroku i dotyku, a także niestabilność emocjonalna. W „Przez Atlantyk” Królikowski powiedział innym uczestnikom, że diagnozę usłyszał 6 grudnia 2016 roku.

Na  Mikołaja  dostałem  taki  prezent  w  postaci  diagnozy  SM,  czyli  stwardnienie  rozsiane. Nieuleczalna  choroba  centralnego  układu  nerwowego.  No  i  żyję  z  tym – skomentował.

Pobyt Królikowskiego w szpitalu

Segment o chorobie Królikowskiego położył kres spekulacjom, które krążyły przez ostatnie kilka dni. Aktor był bowiem widziany w szpitalu. Jak powiedział dziennikowi „Super Express” jeden z pracowników, Antoni Królikowski jest pacjentem ośrodka od lat. Nie wiadomo było jednak, na co leczy się gwiazdor. Teraz Królikowski rozwiał wątpliwości. W środowym odcinku TVN-owskiego programu stwierdził, że leczenie w szpitalu przyjmuje co miesiąc.