Apocalyptica, koncert w Krakowie10-go października

Od powstania w 1993 roku, Apocalyptica łączy klasyczne formy i struktury muzyczne z elementami współczesnymi. W trakcie trwającej już ponad dwadzieścia lat kariery, muzycy zagrali ponad tysiąc koncertów i występowali w ponad pięćdziesięciu krajach! Po międzynarodowym sukcesie albumu z 2010 roku (“7th Symphony”) muzycy zaangażowali się w kilka różnych projektów. Wspólnie koncertowali m.in. z orkiestrą Avanti!, z którą wystąpili także w Polsce.


apokalica patronat

Wspaniały zespół, doskonała atmosfera. Rewelacyjny koncert. Jednym słowem – metal dla koneserów.

Po międzynarodowym sukcesie albumu z 2010 roku (“7th Symphony”) muzycy zaangażowali się w kilka różnych projektów. Wspólnie koncertowali m.in. z orkiestrą Avanti!, z którą wystąpili także w Polsce.

apocaliptica2
Apocalyptica. Fot. Romana Makówka

Kolejne albumy odnosiły sukcesy na całym świecie, a single podbijały listy przebojów, miedzy innymi dzięki kooperacji z gwiazdami pokroju Gavina Rossdale’a, Dave’a Lombardo czy Villego Valo. Ty razem sympatyczni Finowie odwiedzą Kraków, w ramach trasy, promującej album Shadowmaker, na którym raz pierwszy w swej historii wiolonczeliści zaprosili do współpracy tylko jednego wokalistę.

apocaliptica4
Apocalyptica. Fot. Romana Makówka

Wybór padł na Franky’ego Pereza, do niedawna gitarzystę Scars of Broadway, mającego też za sobą epizod w zespole Slasha. Album znalazł się na sklepowych półkach 20 kwietnia 2015. Do produkcji krążka zespół zaprosił Nicka Raskulinecza, który ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Foo Fighters, Deftones czy Mastodon. „Shadowmaker” to najbardziej odważne dzieło w historii działalności Finów, doskonale przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

apocaliptica3
Apocalyptica. Fot. Romana Makówka