Autobiografia Britney Spears. Piosenkarka podpisała umowę na grube miliony

Życie amerykańskiej księżniczki pop to materiał na niezłą książkę. Do tego wniosku doszła również sama zainteresowana, która właśnie podpisała umowę z wydawnictwem.

autobiografia britney spears
Autobiografia Britney Spears. Piosenkarka podpisała umowę na grube miliony. Foto Instagram @britneyspears

Britney Spears to jedna z najpopularniejszych i najbogatszych piosenkarek ostatnich dwóch dekad. Jej hity, takie jak „Toxic” czy „…Baby One More Time” zna chyba każdy, a jej twórczość jest inspiracją dla grona młodszych artystek, w tym Lady Gagi, Lany Del Rey, Seleny Gomez i Miley Cyrus. Jednak sława i pieniądze szczęścia nie dają. Przez ostatnie kilkanaście lat piosenkarka musiała zmagać się z problemami ze zdrowiem psychicznym oraz ograniczającą jej wolność kuratelą ojca. Ta ostatnia, po długiej i zaciętej sądowej batalii, ostatecznie została zniesiona pod koniec ubiegłego roku, o czym donosiły media na całym świecie. Teraz wokalistka postanowiła podzielić się swoją historią z własnej perspektywy. Autobiografia Britney Spears zostanie opublikowana przez wydawnictwo Simon & Schuster.

Zobacz także: Britney Spears w końcu uwolniła się spod kurateli ojca!

Autobiografia Britney Spears

O życiu w prawdziwym koszmarze i kompletnym ubezwłasnowolnieniu Britney Spears, a także jej niezwykle skomplikowanych relacjach z własną rodziną, opowiedział już prawie każdy poza samą piosenkarką. Nic więc dziwnego, że księżniczka popu postanowiła wziąć sprawy we własne ręce i opublikować swoją własną autobiografię. Jak donosi Page Six, o prawa do wydania wspomnień gwiazdy biło się kilka wydawnictw. Ostatecznie Spears kontrakt podpisała z Simon & Schuster, którzy w zamian zaoferowali piosenkarce skromne… 15 milionów dolarów! Jest to jedna z największych tego typu transakcji – podobno lepsze wynagrodzenie otrzymało tylko małżeństwo Obamów.

Alternatywna historia

Książka Britney to nie jedyna publikacja rodziny Spearsów, która ma się ukazać po głośno zakończonej kurateli. Nie tak dawno na rynku pojawiła się książka młodszej siostry piosenkarki, Jamie Lynn Spears, pod tytułem „Things I Should Have Said” („O czym powinnam była powiedzieć”). Pozycja szybko stała się bestsellerem. Nie spodobało się to Britney, gdyż książka zaprzecza temu, jakoby rodzina słynnej wokalistki była winna jej trwającego kilkanaście lat koszmaru, i stara się przedstawić ubezwłasnowolnioną do niedawna piosenkarkę w negatywnym świetle.