BBL Forever Young, czyli fotoodmładzanie skóry

Chociaż czasu nie można cofnąć, to jego efekty - jak najbardziej! Najskuteczniejszym sprzymierzeńcem w walce z oznakami starzenia będzie fotoodmładzanie.

BBL fotoodmładzanie
BBL Forever Young, czyli fotoodmładzanie skóry. Foto Audrey Fretz/Unsplash.

Profilaktyka jest podstawą pielęgnacji, jednak upływu lat nie pokona nawet najlepszy krem. Prędzej czy później na każdej twarzy pojawią się zmarszczki, zwiotczenie i przebarwienia starcze. Dla niektórych stają się one kolejnym elementem codziennego życia, inni pragną się ich pozbyć. Tej drugiej grupie na odsiecz przybywa BBL Forever Young, czyli fotoodmładzanie. Terapia ta pobudza do działania geny komórek skóry, które odpowiadają za młody wygląd.

Jak działa fotoodmładzanie BBL?

BBL jest zabiegiem laserowym. Wykorzystywane podczas wizyty w gabinecie urządzenie wykorzystuje światło różnej długości i produkuje ciepło, którego zadaniem jest stymulowanie skóry do budowy nowego kolagenu. Przy okazji pomaga ono też w pozbyciu się drobnych naczynek oraz redukuje przebarwienia.

Zabieg BBL

Przeciętny zabieg trwa od kilku do 30 minut. Na oczy nakładane są specjalne osłonki, mające chronić wzrok przed światłem laserowym. Zaraz po wizycie może wystąpić lekki obrzęk lub zaczerwienienie, jednak następnego dnia nie powinno być po nich ani śladu. Dzięki temu, że zabieg ten jest nieinwazyjny, fotoodmładzanie BBL nie wymaga rekonwalescencji. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań do tego, by po wyjściu z gabinetu nałożyć makijaż. Należy natomiast stosować krem z filtrem, żeby chronić skórę i efekty przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto, bo wykonywanie tego zabiegu 2 razy do roku przez 9 lat powoduje, że cera staje się młodsza aż o dekadę!

Jakie są wskazania do zabiegu BBL?

Fotoodmładzanie BBL jest polecane szczególnie tym osobom, które chciałyby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg ten wykonuje się najczęściej na częściach ciała, które są najlepiej widoczne i najczęściej narażone na będące jedną z głównych przyczyn starzenia promieniowanie słoneczne. Są to przede wszystkim twarz, dekolt oraz dłonie. Poza tym usługa ta jest także pomocna w walce z trądzikiem oraz trądzikiem różowatym, bliznami potrądzikowymi czy hiperpigmentacją. Również osoby, które chciałyby pozbyć się swoich piegów, mogą skorzystać z zabiegów BBL.

Zabieg ten może sprawiać wrażenie, jakby nie był przeznaczony dla skór młodych. Jednak nic bardziej mylnego!

Z usługi BBL skorzystać może każdy, kto nie ma do niej przeciwwskazań, takich jak epilepsja. Chociaż zabieg ten nazywany jest „fotoodmładzaniem”, to poza usuwaniem efektów procesów starzenia ma on także wiele innych korzyści. Dlatego może być on pomocny także przy leczeniu skóry u osób młodszych. Przy wystąpieniu obaw najlepiej jest wcześniej skonsultować się z profesjonalistą, który dobierze odpowiednią procedurę – uważa Dr Beata Dethloff, właścicielka Kliniki medycyny estetycznej i anti-aging.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, fotoodmładzanie nie jest odpowiednie dla wszystkich. Z dala od tego typu zabiegów powinny trzymać się osoby cierpiące na epilepsję lub nowotwory, przyjmujące leki rozrzedzające krew albo leki światłoczułe, kobiety w ciąży i karmiące piersią. W grupie, dla której BBL jest niewskazany, znajdują się także osoby opalone.