#Beata Dziękujemy – internauci dziękują Beacie Kozidrak. Dlaczego?

To odpowiedź środowiska LGBT na krytykę prawicowych mediów jaka spadła na Beatę Kozidrak po opublikowaniu na swojej stronie video dwóch gejów. W ciągu 48 godzin udział w akcji wzięło prawie tysiąc osób w tym politycy Paweł Rabiej i Barbara Nowacka.

Fot. Beata Kozidrak. GA
#Beata Dziękujemy – internauci dziękują Beacie Kozidrak. Dlaczego?
Pod koniec listopada para youtuberów Jakub i Dawid nagrali swoją wersję klipu do piosenki Bajmu „Niebiesko-zielone”. Ta bardzo spodobała się Beacie Kozidrak, która dodała ją na swój profil na Facebooku i napisała: Gratuluję kreatywności! Świetna robota! Cieszę się, że Niebiesko-Zielone otwiera Wam wyobraźnie! Uwielbiam takie niespodzianki od fanów i… CZEKAM NA WIĘCEJ”.

Ten krok spotkał się z agresywną krytyką prawicowych mediów. Zarzucano jej, że „promuje gejów”, że „ślepo naśladuje liberalne trendy” i wypominano popieranie prawa do aborcji. Pojawiły się nawet postulaty bojkotu artystki.

Dwa dni temu Jakub i Dawid postanowili wesprzeć wokalistkę i zorganizować akcję „Beata Dziękujemy”. – Uznaliśmy, że nie chcemy chować głowy w piasek i skoro narodowcy krytykują ją za powiedzenie, że „gay is okay”, to bardzo chcielibyśmy pokazać, że jest też niemała grupa osób, która Jej krok docenia – piszą chłopaki na swojej stronie na portalu społecznościowym. Para poprosiła tym samym swoich fanów o zrobienie sobie zdjęcia z hasztagiem #beatadziekujemy i wrzucenie je na Facebooka lub Instagram.

Po zakończeniu akcji, wszystkie zdjęcia Jakub i Dawid chcą wysłać do Beaty Kozidrak, ale także do mediów, by, jak piszą, „pokazać, że w tęczowej mocy też jest siła”.

kozia
Jakub i Dawid, inicjatorzy akcji
beata
Paweł Rabiej
beatka
Barbara Nowacka
beataa
Adam Kaczmarek
beatkaa
Ditmar Niewiera
beti
Łukasz Włodarczyk
betii
Piotr Ogrodniczak
dziekujemy
Daniel Rubanik

Przypomnijmy, że teledysk do „Niebiesko-zielone” nie jest pierwszym, z którego Jakub i Dawid zasłynęli. Pół roku temu chłopaki wykonali swoją wersję klipu do piosenki Roxette, „Some other summer”. Wtedy docenił ich sam współtwórca zespołu, Per Gessle, który także udostępnił ich teledysk na swoim Facebooku.