Blefaroplastyka – zyskaj lepsze pole widzenia i ładniejszy wygląd

Opadająca powieka to problem natury estetycznej, który trudno zakamuflować makijażowymi sztuczkami, zwłaszcza gdy jest już w zaawansowanym stadium.

Blefaroplastyka – zyskaj lepsze pole widzenia i ładniejszy wygląd

Ratunkiem jest poddanie się operacji plastycznej powiek, a dokładnie blefaroplastyce, czyli korekcie powiek górnych. Wykonuje się ją chirurgicznie lub laserowo. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd twarzy i odmładza, ale również zwiększa pole widzenia i ułatwia normalne funkcjonowanie.

Przyczyny opadania powiek

Opadanie górnej powieki to częste schorzenie oczu dotykające zarówno młode, jak i starsze osoby. Nie jest to jedynie defekt estetyczny, opadające powieki mogą zakłócać normalne widzenie i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Schorzenie to najczęściej kojarzone jest ze starzeniem się organizmu, ale może również być defektem wrodzonym. Jakie jeszcze mogą być przyczyny opadających powiek?

Główne czynniki mające wpływ na opadanie powiek:

  • starzenie się organizmu,
  • gwałtowny spadek masy ciała,
  • osłabienie lub uszkodzenie mięśni twarzy,
  • uszkodzenie włókien nerwowych lub połączeń nerwowo-mięśniowych,
  • nadmierny stres,
  • nieodpowiednia pielęgnacja,
  • złe oświetlenie w miejscu pracy.

Z czego wynika opadanie powieki wywołane starzeniem się skóry?

Po 25. roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych w skórze, przez co traci ona swoją sprężystość. Najbardziej narażone na zwiotczenia są te miejsca, w których skóra jest najcieńsza, czyli twarz, a w szczególności powieki. Z wiekiem słabną też mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, przez co problem opadających powiek staje się coraz bardziej widoczny i uciążliwy.

Blefaroplastyka – skuteczny sposób na opadające powieki

Korekcja powiek górnych, profesjonalnie nazywana jest blefaroplastyką. Tę najskuteczniejszą procedurę niwelowania opadających powiek można przeprowadzić na dwa sposoby:

  • korekta powiek laserem,
  • chirurgiczna korekta powiek.

Najbardziej inwazyjnym z wymienionych zabiegów jest chirurgia plastyczna oka. Bezpieczniejsza i bardziej precyzyjna jest blefaroplastyka laserowa. Oba zabiegi polegają na usunięciu fałdu znad górnej powieki. Chirurg przecina skórę skalpelem lub laserem tak, aby powstałe blizny znajdowały się w fizjologicznych bruzdach i były mniej widoczne. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Powieki po blefaroplastyce laserowej goją się dużo szybciej niż po interwencji chirurgicznej, a blizna jest mniej widoczna.

Jednorazowy zabieg, trwały efekt

Przed zabiegiem laserowej korekcji opadających powiek z pacjentem przeprowadza się wywiad, by sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Konieczne jest też wykonanie badań krwi (m.in. krzepliwości oraz morfologii). Do blefaroplastyki w katowickim i krakowskim Centrum DER-MED wykorzystywany jest laser frakcyjny Xide CO2 – jest on szeroko stosowany w medycynie estetycznej, głównie do takich zabiegów, jak usuwanie blizn, poprawa jędrności skóry, lifting, redukcja zmarszczek, regeneracja skóry. Sprawdził się również doskonale w plastyce powiek górnych. Laser frakcyjny nie tylko pozwala na wykonanie precyzyjnego cięcia, ale dzięki temu, że stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przyspiesza jej regenerację. Laser ingeruje w skórę na poziomie mikroskopijnych uszkodzeń, skóra szybko się regeneruje, a obrzęki i siniaki są znacznie mniejsze niż kiedy plastyka powieki jest przeprowadzana chirurgicznie.

Masz problem z opadającą powieką? Dowiedz się więcej na temat laserowej blefaroplastyka powiek: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/blefaroplastyka-powiek-2/

Artykuł partnerski

Wpis znaleziono dzięki:

- Opadanie powiek

- Blefaroplastyka laserowa

- Młode oko