Błekitnokrwiści. Melissa De La Cruz

blekitnokrwisciBestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal Hardcover Fiction List” Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Tłumaczenia na kilkanaście języków. Wielki przebój we Francji i Stanach Zjednoczonych

Blue Bloods
ISBN: 978-83-60010-95-2
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Stron.: ok. 350
Cena: ok. 34,90

Jeszcze nigdy w historii wampiry nie były tak… modne
Może i diabeł ubiera się u Prady, ale nasi krwiopijcy bywają we wszystkich najmodniejszych butikach Manhattanu!

Poznajcie Schuyler (czyt. Skaj-ler) Van Alen, młodą błękitnokrwistą, którą magazyn „Entertainment Weekly” sklasyfikował na 9 w rankingu na 20 najpopularniejszych wampirów w historii!

Uroczo gotycka i nieustannie zbuntowana Schuyler zdeklasowała tym samym przesławnego hrabiego Draculę oraz bohaterów książek z serii „Dom Nocy”.

Wampirów… nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokach nocy. Oni żyją w świetle – świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku!
Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Jej samej nie interesuje to w najmniejszym stopniu, nie tylko dlatego, że Van Alenowie są biedakami wśród krezusów. Schuyler nie bawi dzielenie życia między butiki, pokazy mody i snobistyczne nocne kluby. Woli spędzać czas ze swoimi oddanymi przyjaciółmi, Oliverem i Dylanem, niż wkupywać się w łaski „szkolnej królowej”, Mimi Force. Jednak, jak nietrudno się domyślić, już niedługo jej życie gwałtownie się zmieni: ona także nie jest „zwykłym człowiekiem”, ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz.
Dla najmłodszego pokolenia błękitnokrwistych rozpoczynają się „wieczorne lata” – okres dorastania i poznawania swojej mocy. Są potężni, są nieśmiertelni, ludzie nie mogą im zagrozić… Więc dlaczego jedno z nich ginie tragicznie? Dlaczego, choć to nie pierwszy taki przypadek, starsi nie zamierzają niczego robić? Co takiego jest dostatecznie potężne, by polować na wampiry? Tylko niepokorna Schuyler ma dość siły woli, by zadać te pytania i dążyć do prawdy… która może okazać się straszniejsza, niż przypuszcza.
Pierwszy tom cyklu Błekitnokrwiści zaledwie wprowadza czytelników w złożony świat, łącząc barwną i atrakcyjną teraźniejszość z zawikłaną i mroczną przeszłością. To pełne humoru, ocierające się o satyrę zestawienie powieści obyczajowej, romansu i horroru z pięknymi nieśmiertelnymi w rolach głównych. Bękitnokrwiści to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko „kolejnego powieścidła o wampirach”.

W końcu Dracula nigdy nie paradował w szpilkach od Jimmy’ego Choo!
Melissa de la Cruz jest autorką wielu książek dla młodzieży i dorosłych, w tym cyklu Au Pair, wydanego w dziewięciu krajach (także w Polsce). Jest także autorką powieści Cat’s Meow oraz Fresh Off the Boat oraz współautorką na wpół poważnych poradników The Fashionista Files: Adventures in Four-Inch Heels and Faux Pas i How to Become Famous in Two Weeks or Less.
Melissa występowała jako ekspertka od spraw mody, trendów i celebrytów w stacjach CNN i E! Entertainment Television, pisze też dla czasopism „Glamour”, „Marie Claire”, „Harper’s Bazaar”, „Allure”, „Teen Vogue”, „Cosmopolitan”, „CosmoGirl!” oraz „New York Times”.