Bruce Willis jest nieuleczalnie chory. Stan zdrowia uniemożliwi mu pracę?

Ostatnio opóźniony "urlop macierzyński" od show-biznesu ogłosiła Sandra Bullock. Możliwe, że niedługo na ekranach nie zobaczymy także innej legendy kina - niestety, z dużo przykrzejszych powodów.

Bruce Willis jest nieuleczalnie chory
Bruce Willis jest nieuleczalnie chory. Stan zdrowia uniemożliwi mu pracę? Foto Instagram @jjsreviews2

Bruce Willis to aktor, którego kojarzyć można z bohaterami większymi niż życie. Wcielił się między innymi w policjanta Johna McClane’a w filmach z serii „Szklana pułapka”, można go było podziwiać w „Niezniszczalnym”, „Armageddonie” czy „Sin City: Mieście grzechu”. Chociaż posiada wierne grono fanów, to ostatnimi czasy role, w które się wciela, nie powalają na kolana. Wiele nowszych produkcji z jego udziałem nie podbiło serc krytyków ani nie trafiło do widzów. Jak się okazuje, może za tym stać fakt, iż Bruce Willis jest nieuleczalnie chory.

Bruce Willis jest nieuleczalnie chory

19 marca 2022 Willis skończy 67 lat. W takim wieku trudno, by ktokolwiek wykazywał się perfekcyjnym stanem zdrowia. Również aktorowi nie udało się uciec klątwie starzenia. Już jakiś czas temu w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, iż gwiazdor ma problemy z zapamiętywaniem dialogów. Ostatnio plotki te potwierdził jeden z jego współpracowników, reżyser Matt Eskandari. Przyczyną tych trudności mają być pierwsze objawy demencji starczej.

– To smutne widzieć, jak legenda taka jak Bruce rozpada się na twoich oczach – napisał filmowiec.

Zobacz także: Nasz mózg starzeje się po 35 roku życia! Jak o niego zadbać?

Demencja starcza

Objawy demencji pogłębiają się na skutek zmniejszenia sprawności mózgu. Wywołuje ona problemy pamięci, upośledzoną umiejętność uczenia się czy trudnościami z mówieniem. Są to stany wpływające na życie każdego, ale w przypadku aktorów ich pojawienie się może oznaczać zakończenie kariery. Jak wyjaśnił na antenie Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, to właśnie tykający zegar nad jego aktorską przyszłością skłania Willisa do chwytania się każdej dostępnej roli.

Ma obawy o to, jak długo będzie w stanie grać, więc zdaniem ludzi z jego środowiska decyduje się wziąć każdą propozycję, żeby tylko zagrać, zarobić i zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich dzieci – powiedział reporter.

Bruce Willis ma pięcioro dzieci. Z Demi Moore doczekał się trzech dorosłych córek, Rumer Glenn (l.34), Scout LaRue (l.31) i Tallulah Belle (l.28). Ze swoją drugą żoną, Emmą Heming, wychowuje dziewczynki Mabel Ray (l.10) i Evelyn Penn (l.8).