Bruce Willis kończy karierę. Powodem jest poważna choroba

Stan zdrowia aktora okazał się gorszy, niż przypuszczano. Przez problemy ze zdolnościami poznawczymi, Bruce Willis musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu.

Bruce Willis kończy karierę
Bruce Willis kończy karierę. Powodem jest poważna choroba. Foto Instagram @mcclainewillis

Nie tak dawno w świecie filmu pojawiły się plotki o tym, że Bruce Willis cierpi na demencję starczą. To właśnie ta choroba miała być powodem ostatnich niepowodzeń aktora. Jak wyjawił jeden z jego współpracowników, 67-latek przyjmował ostatnimi czasy każdą propozycję roli, gdyż martwił się, jak długo będzie jeszcze mógł występować przed kamerą. Miało to tłumaczyć, dlaczego tak wiele z ostatnich filmów Willisa spotkało się z negatywnymi opiniami krytyków. Jak się okazuje, obawy celebryty nie były bezpodstawne. Jego rodzina ogłosiła właśnie na Instagramie, że Bruce Willis kończy karierę.

Zobacz także: Bruce Willis jest nieuleczalnie chory. Stan zdrowia uniemożliwi mu pracę?

Choroba Bruce’a Willisa

Reżyser Matt Eskandari, który pracował z Willisem przy kilku projektach, kilka tygodni temu sugerował, że za problemami zdrowotnymi aktora stoją pierwsze objawy demencji starczej. Jak jednak wynika z informacji przekazanych przez bliskich gwiazdora, Bruce Willis cierpi na afazję. Jest to zaburzenie funkcji językowych, charakteryzujące się najczęściej utratą mowy i jej rozumienia. Czasem u pacjentów pojawiają się także problemy z czytaniem, pisaniem czy liczeniem. Afazja najczęściej wywoływana jest przez urazy, udary bądź guzy mózgu.

Bruce Willis kończy karierę

O tym, że Bruce Willis kończy karierę, poinformowały na swoich platformach społecznościowych jego córki, żona Emma Heming i była żona Demi Moore.

Do niesamowitych kibiców Bruce’a, jako rodzina chciałyśmy przekazać, że nasz ukochany Bruce zmaga się z problemami zdrowotnymi, a ostatnio zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. Po długim namyśle, Bruce zdecydował się na zakończenie kariery, która tak wiele dla niego znaczyła – napisały Emma, Demi, Rumer, Scout, Tallulah, Mabel i Evelyn.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rumer Willis (@rumerwillis)