Cannes 2017 dobiegł końca. Co działo się na Gali?

70. Festiwal Filmowy w Cannes zakończył się 28 maja. Oprócz głównego punktu imprezy, jakim jest przyznanie głównej nagrody dla najlepszego filmu, równie istotnym stają się kreacje gwiazd na czerwonym dywanie. Jest to istny wybieg mody, a niektóre kreacje są niebotycznie piękne. Zwyczajowo galę poprowadziła Monica Bellucci,która wyglądała zjawiskowo w czarnej kreacji.

Monica Bellucci Fot. Instagram festivaldecannes

Kto otrzymał Złotą Palmę?

70. Festiwal Filmowy w Cannes zakończył się 28 maja. W Jury zasiedli: Pedro Almodovar, Jessica Chastain, Fan Bingbing, Will Smith i Mare Ade.  Złotą Palmę otrzymał szwedzki film  „The Square” w reżyserii Rubena Östlunda. Jest to komediowa opowieść o próbie skonstruowania instalacji artystycznej – tytułowego kwadratu. W przestrzeni tej figury ma znjdować się miejsce wydzielone dla „Zaufania i troski”, a ludzie mają być dla siebie bliźnimi – napisał Tadeusz Sobolewski w swojej recenzji dla „Gazety Wyborczej”. Krytyk nazwał „The Square” wybitny filmem.

Fot. Instagram festivaldecannes

Inne nagrody

Nagroda Grand Prix powędrowała do filmu „Rytm serca”, a „Niemiłość” zostało wyróżnione nagrodą Jury. Mianem najlepszych aktorów okrzyknięto Diane Kruger i Joaquina Phoenixa. A wyrożnienie dla najlepszego reżysera otrzymała Sofia Coppola. Jednak nie mogła uczestniczyć w ceremonii, by ją odebrać. Podobnie było z Nicole Kidman, która dostała specjalną nagrodę jubileuszową.

Jury Fot. Instagram festivaldecannes