Channing Tatum wykupił prawa do ekranizacji polskiej książki „Jak nakarmić dyktatora”

To olbrzymi sukces Witolda Szabłowskiego. Koproducentem serialowej adaptacji reportażu ma zostać sam autor oraz Maciej Musiał.

Jak nakarmić dyktatora
Channing Tatum wykupił prawa do ekranizacji polskiej książki „Jak nakarmić dyktatora”. Foto Instagram @szablowski_books

Free Assiociations planuje nakręcić serial na podstawie polskiej książki „Jak nakarmić dyktatora”. Firma, której właścicielem jest amerykański aktor Channing Tatum, zainteresowała się wyjątkowym reportażem Witolda Szabłowskiego opowiadającym historię kucharzy gotujących dla słynnych totalitarnych przywódców.

„Jak nakarmić dyktatora” w Hollywood

– Niektórzy z Was już wiedzą, ale ja dopiero teraz mogę to powiedzieć publicznie. Opcje do mojej książki kupiła firma amerykańskiego aktora Channinga Tatuma, „Free Assiociations” – pochwalił się autor reportażu.

Dodał, że udział znanej marki w tworzeniu adaptacji może pomóc w jej promocji, gdyż, jak wiadomo, duże platformy takie jak Netflix czy HBO chętniej kupują produkcje u ludzi znanych i takich, którzy odnieśli już sukces.
Co ciekawe, w całym procesie Szabłowski nie zamierza się ograniczać jedynie do biernego obserwacji tego, jak powstaje ekranizacja reportażu. Autor będzie także współscenarzystą oraz, wraz z polskim aktorem Maciejem Musiałem, koproducentem.

– Dziś pojawiła się informacja o sprzedaży opcji do książki Witolda Szablowskiego „Jak nakarmić dyktatora” firmie „Free Association”, której właścicielem jest Channing Tatum oraz informacja o naszej roli jako producentów serialu. Od sprzedaży opcji do faktycznej realizacji projektu jest szalenie długa i trudna droga. Ale cieszymy się i mamy nadzieje, że cel zakończy się sukcesem – napisał na Instagramie Maciej Musiał.

Wszystko zaczyna się od kuchni

Reportaż, którym zainteresowała się firma hollywoodzkiego aktora, wydano w 2019 roku. To historia opowiedziana przez kucharki i kucharzy takich dyktatorów XX wieku jak Saddam Husajn, Fidel Castro czy Pol Pot. Zwierzenia tych osób ujawniają wiele długo skrywanych szczegółów z życia przywódców. Witold Szabłowski przez kilka lat podróżował, by przeprowadzać rozmowy i zebrać materiał do książki.
W wywiadzie dla serwisu Wprost.pl autor przyznał, że negocjacje dotyczące ekranizacji trwały dwa lata. Teraz pisarz liczy na to, że adaptacja zostanie zrealizowana w taki sposób, by jednocześnie bawiła, ale i skłaniała do przemyśleń.