Chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie? Oto 5 zachowań, które Ci w tym pomogą

Jak ona to robi? – myślimy o brzydkiej koleżance, która prowadzi niesamowite życie, ma duże powodzenie u płci przeciwnej i jest zawsze otoczona sporym gronem przyjaciół czy znajomych. Co sprawia, że jesteśmy atrakcyjni dla innych?

Chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie? Oto 5 zachowań, które Ci w tym pomogą

Wielu ludzi uważa, że atrakcyjność to w głównej mierze ich wygląd. Uroda to jednak nie wszystko: choć pomaga wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie, bez odpowiedniego charakteru i kultury osobistej, szybko zrazimy do siebie ludzi. Oto 5 zachowań, które pomogą nam zdobyć ich sympatię.

Pewność siebie

Do kawiarni wchodzą dwie kobiety: jedna, całkiem ładna, ale bardzo niepewna siebie, z miną jakby chciała powiedzieć – Nie patrzcie na mnie, ja tak sobie nieśmiało weszłam i siądę gdzieś z boku – i druga która zdecydowanym i pełnym gracji krokiem przemierza lokal. Osoba pewna siebie przykuwa uwagę i wzbudza ciekawość, ponieważ instynktownie wysyła sygnały, że jest kimś interesującym. I nie zastanawia się na każdym kroku, co inni o niej pomyślą – jej dobra samoocena nie jest uzależniona od cudzych opinii czy aprobaty otoczenia.

Tylko nie maruda!

Mężczyzna umawia się na randkę z piękną dziewczyną. Przychodzi na spotkanie, jest pod wrażeniem jest urody oraz wdzięku. Wchodzą do restauracji, zaczynają rozmawiać i… czar pryska.

Jego towarzyszka narzeka dosłownie na wszystko: a to lokal jakiś mało elegancki, menu średnie, kelner jakiś powolny, zamówione danie niesmaczne, a u niej w pracy panuje fatalna atmosfera itd.

Jeżeli większość rozmów z daną osobą polega na wysłuchiwaniu jej narzekań, to nic dziwnego, że staje się coraz mniej atrakcyjna w oczach innych. Dla porównania – osoba, która każdą rozmowę rozpoczyna z uśmiechem, nawet gdy opowiada o swoim pechowym dniu, przyciąga do siebie pozytywną energią i jest postrzegana jako atrakcyjniejsza.

Ma pasje. Nieudawane

Osoby, które mają swoje pasje i je realizują, są postrzegane jako atrakcyjne – o ile oczywiście nie zaczną zanudzać nimi otoczenia oraz opowiadać o nich non stop. Pasja to nie to samo, co zrobienie czegoś od czasu do czasu w danym kierunku, albo udawanie zainteresowania jakąś dziedziną, żeby wydać się komuś bardziej interesującym.

Wybranie się raz w roku na przejażdżkę rowerową czy jednorazowe wyjście na siłownię nie uczyni z nas wielkich miłośników „dwóch kółek” czy fanów zdrowego trybu życia. Pasja, to coś robimy ze względu dla siebie, a nie dla kogoś.

Indywidualistka

Kto wydaje się być bardziej atrakcyjnym rozmówcą: osoba, która nie ma własnego zdania, woli przytakiwać innym i boi się zrobić coś według własnego pomysłu, bo lepiej „wtopić się w tłum” czy ktoś, kto ma odwagę być sobą i chodzić własnymi ścieżkami?

Indywidualistka nie obawia się kolorowo ubierać, nawet jeśli narazi się takim zachowaniem na krytykę. Jako pierwsza testuje nowe trendy i np. wybierze się na przejażdżkę po mieście stylowym rowerem elektrycznym jak np. eLille Le Grand czy wypróbuje nieszablonową metodę nauki języków.

Człowiek, który nie boi się być sobą, przyciąga innych jak magnes – zwłaszcza we współczesnym świecie pełnym sztuczności i udawania kogoś kim się nie jest.

Uśmiech i umiejętność aktywnego słuchania

Wiecznie skwaszona mina, skupienie na własnej osobie i brak zainteresowania rozmówcą, któremu nie daje się dojść do słowa – to najlepszy i najszybszy sposób na utratę atrakcyjności w oczach drugiej osoby.

Nie ważne jak świetnie byśmy nie wyglądali, z jakiej niesamowitej podróży byśmy nie wrócili, albo czego niebywałego byśmy nie dokonali – ludzie coraz rzadziej będą chcieli spędzać czas w naszym towarzystwie.

Atrakcyjni stajemy się wtedy, gdy zarażamy uśmiechem i aktywnie słuchamy tego, co mówią do nas inni. W relacjach damsko-męskich np. przed pierwszą randką, warto nie tylko skupić się na tym, w co się ubierzemy i o czym będziemy rozmawiać, lecz również poćwiczyć uśmiech – jak pokazują badania, uśmiech dziesięciokrotnie podnosi atrakcyjność kobiety w oczach mężczyzny.

Modne ubrania, zabiegi kosmetyczne, czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów nie sprawią nagle, że będziemy przyciągać do siebie ludzi jak magnes, jeśli poza „zewnętrznymi” zmianami nie będzie kryło się coś więcej – większa pewność siebie, częsty uśmiech i pozytywne nastawienie do życia.