Choinki w nowej odsłonie – dekoracje świąteczne

Nowe pomysły na dekorację choinek kwiatami i nie tylko!

Choinki w nowej odsłonie - dekoracje świąteczne

Czym byłaby Wigilia bez choinki? Nie ma chyba domu, w którym nie pojawiłby się ten uroczy symbol Bożego Narodzenia. Eksperci Stars for Europe (SfE) przedstawiają pomysły na ozdobienie choinki poinsecjami, które spodobają się zarówno miłośnikom drzewek, jak i tym, którzy wolą alternatywne rozwiązania.

Dla minimalistów – choinki z kremowymi poinsecjami

Kremowe poinsecje doskonale pasują do minimalistycznego, skandynawskiego, świątecznego stylu. Dzięki przylistkom w kształcie gwiazdy mają prawdziwie świąteczny charakter i jako kwiaty cięte sprawiają, że choinki i prezenty wyróżniają się na tle tradycyjnie udekorowanych drzewek. Funkcję wazoników dla ciętych poinsecji pełnią bombki z usuniętym uchwytem.

Choinki w nowej odsłonie - dekoracje świąteczne

Trójkątny kształt sprawia, że ta prosta, drewniana półka śmiało zastępuje choinkę i jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka alternatywy dla klasycznej jodły. Wystarczy ją udekorować poinsecjami, szyszkami, roślinami, prezentami, ozdobami świątecznymi i rozświetlić sznurem lampek. Dzięki kółkom łatwo przenieść tę dekorację w dowolne miejsce. Wskazówka dla majsterkowiczów: Możesz samodzielnie zbudować trójkątną półkę, wykorzystując drewnianą drabinę. Wystarczy przymocować drewniane deski pomiędzy przeciwległymi szczebelkami oraz na spodzie, aby przykręcić pod nią kółka.

Poinsecja zamiast choinki?

poinsettia

Ten imponujący okaz kolumnowy robi wrażenie! Wspaniałe, kremowe przylistki sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne. Poinsecje występują w wielu różnych kolorach, rozmiarach i formach wzrostu. Rośliny kolumnowe są rzadkie i dość trudne do zdobycia. Największa szansa na ich znalezienie jest na początku sezonu w sklepie ogrodniczym.

Dla romantyków – Alternatywa dla bajecznej choinki

ozdoby świąteczne

Ta samodzielnie wykonana choinka ozdobiona gałązkami ostrokrzewu (Ilex verticillata) i lampkami jest zarówno bajecznie romantyczna, jak i nowoczesna. Składa się z pięciu, drewnianych okrągłych bali o długości 1,8 m, połączonych ze sobą na jednym końcu i ustawionych w kształcie tipi. W centralnym miejscu znajduje się kosz z poinsecją. Prezenty zostały ułożone pod drewnianą konstrukcją, aby zaoszczędzić miejsce. Gałęzie ozdobione świątecznymi dekoracjami oraz cięte, różowe poinsecje umieszczone w wazonie mogą również zastąpić klasyczną choinkę. Łodygi poinsecji umieszczono w probówkach wypełnionych wodą.

Wisząca dekoracja

Możesz znaleźć odpowiednie miejsce w dowolnym miejscu dla tej drucianej spirali, pokrytej gałązkami jałowca, poinsecją i bombeczkami. Wystarczy odrobina umiejętności, żeby wykonać tę prostą, wiszącą dekorację.

ozdoby świąteczne

Do zawieszenia mini choinki potrzebny jest drut aluminiowy (o grubości 1 – 2 mm), dwie pary kombinerek (jedna para bocznych do cięcia i jedna para płaskich do zginania drutu), gałązki jałowca, małe bombki, sznurek/taśma, srebrny drut, trzy probówki i trzy miniaturowe poinsecje.

Wykonanie

  1. Przytnij kombinerkami 50-60 cm drutu. Użyj kombinerek płaskich, aby na jednym końcu zrobić małą pętlę do zawieszenia.
  2. Zaczynając od pętli, uformuj drut na kształt spirali. Dodaj kolejną pętlę na końcu.
  3. Za pomocą srebrnego drutu przymocuj do spirali gałązki jałowca
  4. Wstążkami przymocuj do owiniętego drutu bombki oraz probówki i powieś swoją choinkę w wybranym miejscu. Następnie wypełnij probówki wodą i umieść w nich cięte poinsecje.