„Ćwicz razem z nami” nowy magazyn

cwicz razem z namiDo każdego numeru nowego miesięcznika dołączona będzie płyta z godzinnym zestawem ćwiczeń na DVD, w maju będzie to Pilates. Program prezentowany na płycie został tak dobrany, aby każdy mógł z niego skorzystać. Autorka zestawu, Lucy Knight, jest doświadczoną instruktorką wielu form fitness i autorką ponad 10 filmów prezentujących pilates, jogę i aerobik.

Prócz płyty w magazynie będzie można dowiedzieć się więcej o tej popularnej ostatnio metodzie ćwiczeń, wskazówki jak utrzymać szczupłą sylwetkę oraz propozycję błyskawicznej diety.

Cena miesięcznika z płytą to 9,99 zł.
Pilates to system ponad 500 ćwiczeń, które angażują zarówno nasz umysł, jak i ciało. Jest zrównoważoną mieszanką ćwiczeń siłowych i rozciągających, które mają doskonały wpływ na sylwetkę, uwalniają od stresu i kształtują mięśnie. Dzięki metodzie pilates angażujesz mięśnie głęboko osadzone, które mają największy wpływ na twoją postawę. Dzięki płynnym, wielokrotnie powtarzanym ruchom wzmocnisz kilka partii ciała jednocześnie, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. „obszaru mocy”, który znajduje się w okolicach pępka. Ćwiczenia pilates skupiają się na jakości, nie na ilości wykonywanych ruchów. Żaden z mięśni nie jest nadwerężany, dzięki czemu całe twoje ciało pozostaje w równowadze.

Zalety metody pilates

Ćwicząc regularnie bardzo szybko zauważysz poprawę kondycji fizycznej, wzrost siły i harmonii ciała. Twoje mięśnie będą ładnie wyrzeźbione, bez ich zbędnego przyrostu. Angażując umysł staniesz się bardziej świadoma swojego ciała. Usuniesz zbędne napięcie, łatwiej poradzisz sobie w sytuacjach stresujących, nabierzesz więcej energii! Zwiększy się siła twojego kręgosłupa, co uchroni cię przed urazami dnia codziennego, przy podnoszeniu rzeczy, schylaniu się, sięganiu ku górze.

Pilates – dla kogo?

Dla wszystkich! Każdy może używać metody pilates. Ćwiczenia zostały tak dobrane, że można je wykonywać niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Każde z nich ma różny poziom trudności – wystarczy wybrać ten, który nie sprawi ci trudności. Początkujšcy przeważnie wybierają ćwiczenia wykonywane na macie. Dużą popularność zyskały również te, które wymagają użycia specjalnej piłki lub taśmy. Mamy nadzieję, że spodobają ci się proponowane przez nas zestawy ćwiczeń. Sięgaj po nie 2-4 razy w tygodniu, a już po kilku tygodniach poczujesz i zobaczysz różnicę w swoim wyglądzie!