„Czarny żałobnik” Maja Opiłka

"Czarny żałobnik" autorstwa Mai Opiłk to powieść, która zabierze czytelnika na mroczną eskapadę pełną skomplikowanych relacji, zemsty i niewierności.

„Czarny żałobnik” Maja Opiłka

Książka przenosi nas do stolicy naszego kraju, gdzie Warszawa uśpiona blaskiem słońca powoli zanurza się w mrok nieznanych tajemnic zaklętych w tle tajemniczego czarnego żałobnika. Brutalny zbrodniarz stawia czołem niebywałemu duetowi: Komisarzowi Adamowi Krugerowi oraz prokurator Alicji Ostrowskiej. Sprawca morduje, korzystając z okrutnych metod tortur znanymi z czasów średniowiecza, wydaje się być zawsze jeden krok przed śledczymi.

Powieść to labirynt pełen mrożących krew w żyłach zagadek, które oplatają tajemnice ofiar, niewierność, zazdrość i terapeutkę specjalizującą się w terapii małżeństw. Czy śledczym, których przeszłość daje o sobie znać, uda się pokonać osobiste uprzedzenia i rozwikłać tą zawiłą intrygę?

„Czarny żałobnik” to kompleksowa rozgrywka, która każdą rozwikłaną zagadkę zastępuje nowym, mrożącym krew w żyłach pytaniem. Książka ta odegrała ważną rolę w życiu wielu uznanych twórców literatury kryminalnej, zdobywając ich uznanie i aplauz. Między innymi Katarzyna Puzyńska poleca tę powieść miłośnikom dark noir, zawiłych relacji między bohaterami, a także tych, którzy cenią sobie nieoczekiwane zwroty akcji.

Autorka, Maja Opiłka, to pracowniczka Prokuratury Okręgowej oraz pasjonatka tenisa. Swój wolny czas poświęca na badania niewyjaśnionych zbrodni, ciekawostek medycyny sądowej i nieustannym poszerzaniem swojej wiedzy literackiej. To zdecydowanie wpływa na jej styl pisania, który jest przesycony prawdziwymi informacjami i realistycznymi portretami społeczeństwa.