Darmowe pranie przez pół roku – to możliwe

Myślisz o zakupie nowej pralki? Zależy ci na skutecznym, funkcjonalnym, a jednocześnie ekonomicznym sprzęcie? A dodatkowo chcesz zaoszczędzić pieniądze wydawane na środki piorące? Oto kilka zasad, którymi warto kierować się przy wyborze nowego urządzenia.

Darmowe pranie przez pół roku - to możliwe
Darmowe pranie przez pół roku – to możliwe

Pralka jest jednym z najważniejszych domowych sprzętów. Korzystamy z niej co najmniej kilka razy w tygodniu. Powinna więc odpowiadać na nasze potrzeby. Aby tak się stało, przed zakupem powinniśmy zastanowić się na czym nam najbardziej zależy.

Po pierwsze – prostota

Nie chodzi tu wcale o wygląd pralki, a o intuicyjność jej obsługi. W naszym zabieganym życiu potrzebujemy sprzętów, które ułatwią nam codzienne obowiązki domowe. Czytelny wyświetlacz i panel sterowania to podstawa każdej pralki. Dobrze, jeśli wszystkie niezbędne informacje dotyczące programów zawarte są na jej froncie. Najlepiej jeśli pralka sama dobiera odpowiednią temperaturę i ilość detergentu. Do nas należy tylko wybranie jednego przycisku. Jak chociażby w pralce Innex, w której program codzienny uruchamia się w zaledwie 2 sekundy. Wciśnięciem jednego przycisku, zastąpione jest więc włączanie, wybieranie programu i uruchomienie odpowiedniego cyklu prania. W ten sposób, w zaledwie 50 minut, usuwane są codzienne zabrudzenia z bawełny i z tkanin syntetycznych.

Po drugie – funkcjonalność

Minęły już czasy, kiedy pralka tylko i wyłącznie prała. Obecnie sprzęt ten potrafi prać inteligentnie – tzn. dopasowywać program prania do naszych indywidualnych potrzeb. Żyjemy w ciągłym biegu? Wybierzmy pralkę, która pierze skutecznie w niecałą godzinę. Żyjemy aktywnie? Zaopatrzmy się w sprzęt posiadający dodatkowy program do prania obuwia sportowego lub tryb „Siłownia” – do prania ręczników i stroju sportowego (np. pralki z linii Innex marki Indesit). Mamy małą przestrzeń, której nie chcemy dodatkowo zagracać suszarką – rozważmy zakup pralko-suszarki, która sprawi, że wyprane rzeczy, będziemy mogli od razu schować do szafy.

Po trzecie – oszczędność

O dobrej pralce świadczy klasa – klasa energetyczna. Jeśli chcemy być eko wybierzmy tę oznaczoną symbolem A +++. Modele te zapewniają oszczędność większą o 30% względem klasy A. Jeśli jednak zależy nam na czymś więcej – zwróćmy uwagę na pralki, które posiadają funkcję Water Balance Plus. Jest to specjalny czujnik, który waży umieszczone w bębnie ubrania i automatycznie reguluje odpowiednią ilość wody, niezbędną do wykonania prania. Dzięki temu urządzenie zapewnia dużą oszczędność – w przypadku małego załadunku zużywa o ponad 70% mniej wody i o 50% mniej energii.

Po czwarte – darmowe pranie

Oszczędność w długoterminowej perspektywie (dzięki mniejszemu zużyciu prądu i wody) to jedno, ale oszczędność na środkach piorących przez pół roku od momentu zakupu pralki to prawdziwa korzyść dla naszego portfela. Teraz to możliwe, dzięki promocji, jaka obowiązuje na pralki z linii Innex marki Indesit. Do 30 listopada 2015 roku przy zakupie pralki lub pralko-suszarki z tej linii można otrzymać 90 kapsułek Ariel. Taka ilość zapewni nam darmowe pranie przez 6 m-cy1. To realna ulga dla domowego budżetu.