Dentystyczny lifting

dentystyczny liftingMłodszy wygląd bez botoksu, liftingu czy kremów odmładzających? To możliwe! Wystarczy wizyta u stomatologa specjalizującego się w DFL

Co kryje się pod tajemniczym skrótem DFL?
Dental face lifting, który nie tylko zmienia wygląd zębów – skupia się na całościowym wrażeniu. To nowy trend w światowej stomatologii, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie młodszego oblicza – bez względu na wiek.


Jest to wykonalne dzięki połączeniu najnowszych stomatologicznych technologii, takich jak ortodoncja, implanty (uzupełnią brakujące zęby), techniki wybielania zębów czy nowoczesne systemy licówek ceramicznych.

– Rozwiązania dobierane są indywidualnie, ale wszystkie pozwalają uzyskać nowy profil twarzy, pełny szeroki uśmiech czy wydatniejsze usta bez ingerencji chirurga plastycznego – potwierdza lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak, z kliniki stomatologicznej Unident Union Dental Spa we Wrocławiu – Warto podkreślić, że efektami uzyskanymi dzięki dental face liftingowi można cieszyć się o wiele dłużej niż wstrzykiwanym kolagenem czy botoksem.

Nowy profil
Należy porzucić przekonanie, że inwestycja w ortodoncję zwraca się tyko w przypadku młodych pacjentów. Najnowsze techniki ortodontyczne pozwalają upiększyć twarz bez konieczności ekstrakcji zębów i spoglądania w metrykę.
W przeciwieństwie do innych, skrajnych metod poprawy zgryzu, które korygują jedynie zęby, nie wpływając na składowe profilu twarzy (jak: policzki, okolica podnosowa czy wysokość dolnego piętra twarzy), metody stosowane przy dental face liftingu prowadzą do lepszego podparcia warg i policzków.

W prezencie od stomatologa – oprócz prostego zgryzu – otrzymujemy nowy, ładniejszy i młodszy wygląd. Zastosowanie najnowszych technologii pozwala także znacząco skrócić czas leczenia ortodontycznego.
– W wielu przypadku, już po kilku czy kilkunastu miesiącach, zęby przesuwają się w pożądanych kierunkach, a łuki zębowe ulegają rozszerzeniu, budując nowy uśmiech i profil twarzy – dodaje lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak.

Kropka nad i
W celu uzyskania w pełni satysfakcjonującego efektu, po leczeniu ortodontycznym najczęściej przeprowadza się zabieg wybielania, a następnie pokrywa licówkami ceramicznymi grupy lub pojedyncze zęby. Są one szczególnie polecane w przypadku niedoskonałości kształtu poszczególnych zębów lub szpar między nimi. Często, jeżeli natura okazała się hojna, wystarczy samo wybielanie.
W trakcie wypracowywania wymarzonego uśmiechu może pojawić się konieczność uzupełniania implantami braków zębowych. To rozwiązanie całkowicie bezpieczne, na co wskazuje 98,9% powodzeń tego typu zabiegów. Dzisiaj to rutynowa czynność, która nie tylko odtwarza zęby, ale przede wszystkim powstrzymuje zanikanie kości, do którego może prowadzić usuwanie zębów. Efektem tego mogą być zmiany w estetyce całej twarzy, np. zapadanie się jej profilu.
W dental face liftingu, implantologia i regeneracja kości to, zaraz po ortodoncji, podstawowe zabiegi poprawiające wygląd całej twarzy.
Dental face lifting robi zawrotną karierę na Zachodzie. Najnowsze trendy nieśmiało zadomawiają się też w Polsce. Dzięki DFL nowy, młody wygląd nie musi być już tylko zasługą skalpela.