Dlaczego Polki tak chętnie wykonują BOTOX?

Botoks jest najczęściej wybieranym zabiegiem z zakresu anti-aging. Prawie 40% pacjentek gabinetów medycyny estetycznej decyduje się na poprawę wyglądu twarzy właśnie toksyną botulinową typu A.

Dlaczego Polki tak chętnie wykonują BOTOX?

Chociaż w Polsce wciąż pokutuje przekonanie, że medycyna estetyczna jest synonimem przesadnego luksusu i groteskowej sztuczności, z roku na rok zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Jakże miałoby być inaczej, skoro w dzisiejszym świecie tak dużą wartość mają piękno i młodość? A botoks pozwala zachować je w szybki i bezpieczny sposób!

Botoks, najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej

Botoks od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością. Może to dziwić, ale w głównej mierze wybierają go osoby młode, już nawet po 30. roku życia. Decyduje o tym fakt, że obecnie w medycynie estetycznej szuka się coraz bardziej naturalnych rozwiązań, a dostępne dziś alternatywne metody odmładzania są o wiele bardziej atrakcyjne od tradycyjnych liftingów chirurgicznych, wiążących się z dużym dyskomfortem i długim okresem rekonwalescencji.

Mimo tego, że większość światowej sławy gwiazd głośno chwali efekty swoich wizyt w gabinetach medycyny estetycznej, w Polsce poddanie się zabiegom upiększającym jest wciąż wstydliwe i owiane pewnego rodzaju tabu. I chociaż powoli zaczyna się to zmieniać, co widać szczególnie po liczbie pacjentów, w dalszym ciągu przyznanie się do wykonania botoksu następuje niechętnie, gdyż budzi skojarzenia ze sztucznością, przesadnym luksusem. A niesłusznie! Przecież zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej dają naturalne efekty, utrzymujące się przez dłuższy czas, a ponadto są nieinwazyjne i bezpieczne, o ile oczywiście zostaną wykonane w odpowiednim standardzie.

Botoks bezpiecznie odmładza, ale tylko w odpowiednich warunkach

Duże zainteresowanie toksyną botulinową naukowców z różnych dyscyplin medycznych, a także rosnąca popularność zabiegu, jakim jest botoks, przyczyniły się do jego znacznego rozpowszechnienia i oferowania nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, lecz także na przykład w salonach kosmetycznych. A jak wyjaśnia dr n. med. Maria Noszczyk – dermatolog estetyczny, wykonująca botoks w warszawskiej Klinice Melitus, która wiele uwagi poświęca badaniu roli komórek macierzystych w procesie starzenia skóry – zabiegi z zastosowaniem botuliny czy kwasu hialuronowego powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczonych lekarzy, bowiem preparaty z toksyną botulinową są zarejestrowane jako leki i w świetle prawa mogą być wykorzystywane w terapii wyłącznie przez osoby uprawnione, posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Nieumiejętne zastosowanie tego typu preparatów jest bardzo ryzykowne i niesie niebezpieczeństwo powikłań. Nieudany botoks może oznaczać nie tylko brak oczekiwanych efektów, lecz także poważne problemy zdrowotne – asymetrię twarzy czy opadanie powiek.

Natomiast wykonanie botoksu zgodnie z prawem, czyli, przypomnijmy, przez wykwalifikowanego lekarza oraz z dbałością o najwyższy standard, przynosi bardzo zadowalające rezultaty i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Procedura zabiegowa jest relatywnie prosta i krótkotrwała. Polega na precyzyjnej iniekcji niewielkiego stężenia toksyny botulinowej w wybraną partię skóry (oczy, czoło, szyja, broda i in.), która trwa w zależności od liczby leczonych punktów 15-20 minut.

“Botoks to nie tylko redukcja zmarszczek. Odpowiednie podanie preparatu pozwala uzyskać efekt liftingu czoła, powiek, a nawet kącików ust, policzków, owalu twarzy i szyi – choć trzeba przyznać, że są to miejsca trudne anatomicznie, których poprawa w dużej mierze zależy od wprawnej ręki lekarza wykonującego zabieg” – tłumaczy dr Maria Noszczyk. Właściwie wykonany botoks poprawia rysy twarzy w taki sposób, że ładnie załamuje się na niej światło, dając efekt rozświetlenia cery, jak po perfekcyjnym, bo niewidocznym, makijażu. A co więcej, na takie rezultaty nie trzeba długo czekać, gdyż pojawiają się w przeciągu tygodnia, a utrzymują nawet do 8 miesięcy. Słowem, dzięki botoksowi można odmłodzić skórę szybko, długotrwale i bezpiecznie, nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierany przez Polki, a coraz częściej także i Polaków!

Więcej informacji na temat botoksu znajdziesz na stronie internetowej warszawskiej Kliniki Melitus: https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/usuwanie-zmarszczek-botulina/

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Botoks w estetyce

- Klinika Melitus

- Toksyna botulinowa