Dlaczego warto zainwestować w promienniki ciepła na podczerwień?

W dzisiejszych czasach każdemu zależy na tym, by mieć możliwość ogrzewania pomieszczeń w sposób ekonomiczny.

Dlaczego warto zainwestować w promienniki ciepła na podczerwień?

Coś, co jeszcze nie tak dawno temu wydawało się tanim ogrzewaniem w sezonie zimowym, dzisiaj może generować szokująco wysokie rachunki. Zapewnienie ciepła w domu, w biurze czy w dużych kubaturach (hale fabryczne i magazynowe) to obecnie jedno z największych wyzwań. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na promienniki ciepła na podczerwień.

1. Dla kogo elektryczne promienniki podczerwieni?
2. Promienniki ciepła w starym i nowym budownictwie
3. Promienniki ciepła na podczerwień w dobie katastrofy ekologicznej

Jest wiele sposobów na to, by zapewnić sobie lub swojej firmie komfort cieplny. Standardowe rozwiązania, zwłaszcza na dużej powierzchni, mogą nie być satysfakcjonujące z uwagi na koszty zakupu urządzeń grzewczych i usługi monterskie. Do tego dochodzą usługi kominiarskie. Potrzebne są też różne pozwolenia (na przykład uchwała Wspólnoty Mieszkaniowej, wyrażająca zgodę na zajęcie wyznaczonego przez kominiarza komina). Inwestorzy nie chcą już marnować swojego cennego czasu na formalności. Chcą korzystać z innowacyjnych technik. Bardzo dobrą propozycją jest promieniowanie podczerwone. Ze szczegółami mogą Państwo zapoznać się na stronie https://senegis.com/oferta/promienniki/.

Dla kogo elektryczne promienniki podczerwieni?

Warto zaznaczyć, że ogrzewanie podczerwienią jest w ostatnim czasie bardzo pożądane. Ogrzewanie pomieszczeń tą metodą wyróżnia się wysoką efektywnością energetyczną. Jeszcze jakiś czas temu sporo osób uważało, że to jest to samo, co grzanie kaloryferami na energię elektryczną. Ogrzewanie na podczerwień jest energooszczędne i może być stosowane w każdym pomieszczeniu. Wybierając promienniki podczerwieni, trzeba kierować się między innymi tym, czy ma być to pomieszczenie o małej, czy dużej kubaturze. W ten sposób można też mieć ciepłe powietrze na tarasie lub w ogrodach zimowych. Mobilny promiennik podczerwieni może mieć zastosowanie na otwartych przestrzeniach. Przykładem są koncerty w czasie zimy, w czasie których dość ważne jest skuteczne rozprowadzanie ciepła.

Promienniki ciepła w starym i nowym budownictwie

jeśli chodzi o lokale mieszkalne, użytkowe lub produkcyjne to mogą one mieć dostęp do ogrzewania miejskiego. Nie wszyscy jednak chcą i mogą skorzystać z tej opcji. Przykładowo w kamienicach można zastać ogrzewanie gazowe, typowe ogrzewanie elektryczne, a także piece kaflowe. Inwestorzy, którzy kupują lokale na rynku wtórnym, zastanawiają się, co wybrać do rozprowadzania ciepła. Chcą to robić w energooszczędny sposób. Nie ma znaczenia, czy zasób lokalowy będzie wykorzystywany bezpośrednio przez inwestora, czy będzie przeznaczony na wynajem. Osoby fizyczne lub firmy też nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na faktury za ogrzewanie. Co ważne, nikomu nie opłaca się oszczędzać na przykręconym kaloryferze. Oznacza to, że siedzenie w zimnie może wywołać choroby, na których leczenie trzeba będzie przeznaczyć sporo środków finansowych.

Promienniki ciepła na podczerwień w dobie katastrofy ekologicznej

Najprawdopodobniej Unia Europejska wprowadzi zakaz montowania pieców gazowych. Piece na węgiel i każde inne, które nie spełniają standardów ekologicznych, przejdą do historii. Już teraz warto zadbać o środowisko naturalne. Można to robić, zmieniając nawyki konsumenckie i dokonują świadomych wyborów ekologicznych. Promienniki podczerwieni są bezpieczne dla przyrody. Prędzej czy później mogą stać się Nr 1 w branży grzewczej.

Artykuł partnera