Dni otwarte w poradniach ginekologicznych

dni otwarte
27 lutego rozpoczął się trzeci etap Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Kobiece Dni z Ibupromem”. Celem kampanii jest edukacja młodych kobiet na temat skutecznych sposobów radzenia sobie z bólami menstruacyjnymi. W ramach trzeciego etapu organizatorzy zwracają szczególną uwagę na fakt, że kobiety nie korzystają z konsultacji ginekologicznych, mimo iż są one bardzo ważne dla ich zdrowia.

W RAMACH KAMPANII „KOBIECE DNI Z IBUPROMEM”:
Prowadzone są dni otwarte w poradniach ginekologicznych – w wybranych miastach Polski organizowane będą dni otwarte w poradniach ginekologicznych, podczas których dziewczęta będą miały możliwość rozmowy z lekarzem na temat sposobów radzenia sobie z bólami menstruacyjnymi, a także wykonania bezpłatnych badań ginekologicznych. Dni otwarte odbędą się w kolejne tygodnie lutego i marca i obejmą swym zasięgiem:

Katowice (6 – 10 marca 2006) – akcję wspiera Centrum Medyczne „Szopienice”
Białystok (13 – 17 marca 2006) – akcję wspiera Prywatna Klinika Położniczo-Ginekologiczna
Olsztyn (20 – 24 marca 2006) – akcję wspiera Niepubliczny Zakład opieki Zdrowotnej
Warszawę (27 – 31 marca 2005) – akcję wspiera Klinika PROMED
Łódź (3 kwietnia – 7 kwietnia 2006) – akcję wspiera IV Szpital Miejski im. dr. H. Jordana
Funkcjonuje serwis internetowy www.kobiecedni.pl, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat problemu bólów menstruacyjnych i działań podejmowanych w ramach programu. Dodatkowo w ramach serwisu dziewczyny mogą:
Uzyskać darmowe porady ekspertów – Korzystając z serwisu www.kobiecedni.pl internautki mogą uzyskać bezpłatne porady ekspertów. Dziewczyny mogą zadać pytanie ginekologowi dr n. Med. Markowi Marcyniakowi lub pani psycholog dr Ewie Kostarczyk – każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
Otrzymać elektroniczną wersję poradnika „Kobiece Dni bez bólu” – autorstwa dr n. med. Marka Marcyniaka oraz psycholog dr Ewy Kostarczyk, który stanowi kompendium wiedzy na temat menstruacji i metod radzenia sobie z bólami menstruacyjnymi.
Dodatkowo dla wszystkich dziewcząt pragnących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bólów menstruacyjnych i nie tylko zastało uruchomione forum dyskusyjne.
W ramach kampanii działa także infolinia – dzwoniąc pod numer infolinii (22) 318 80 80 (Koszt połączenia wg stawek TP S.A.) można uzyskać podstawowe informacje o kampanii „Kobiece Dni z Ibuprom’em”, zapisać się na dni otwarte w gabinetach ginekologicznych. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00.

 

Wednesday, 15 March 2006