Jak dobrać balsam do potrzeb twojej skóry?

Dowiedz się czy używasz dobrego balsamu do ciała

skóra

Krem na noc, na dzień, pod oczy, nawilżający, odmładzający – w naszych kosmetyczkach znajduje się niezliczona ilość specyfików do twarzy. Jednak jeśli chodzi o pielęgnację ciała, często o niej zapominamy. To duży błąd bo nasze ciało potrzebuje całorocznej wrażliwej pielęgnacji.

Skóra na całym ciele posiada ochronny płaszcz hydrolipidowy, jednak nasz styl życia mocno go osłabia. Zmiany temperatur, zła dieta, aktywność fizyczna to jedne z powód ścierania się tej warstwy ochronnej. Aby dobrze zadbać o swoje ciało, niezbędny będzie dobrze dobrany balsam.

  • balsamy regenerujące – to kosmetyki, które zalecane są głównie dla skóry dojrzałej, mocno zmęczonej i przesuszonej. Warto wybrać te z witaminą D3. Doda elastyczności i szybko poprawi kondycję skóry.
  • balsamy nawilżające – to lżejsze kremy, przeznaczone głównie dla młodej, nieobciążonej jeszcze skóry. Są najlepsze do stosowania od razu po prysznicu lub kąpieli. Polecamy wybierać te wzbogacone o wyciągi z owoców, szczególnie cytrusowych. Stosowane rano będą fantastycznym zastrzykiem energii, nie tylko dla ciała.
  • balsamy antycellulitowe i wyszczuplające – te kosmetyki powinny stosować osoby wyłącznie mające problemy ze skórą. Mają one skoncentrowane składniki, które przy dłuższym stosowaniu mogą wysuszać skórę i pogarszać jej kondycję. Kremy te należy stosowań punktowo na problematyczne miejsce. Preparaty z kofeiną, wąkrotą azjatycka czy z L-karnityną, mogą uczynić cuda – stosujmy je jednak z umiarem.
  • balsamy brązujące – to najczęściej najzwyklejsze balsamy nawilżające wzbogacone o małą ilość dihydroksyacetonu. Składnik ten, wchodząc w reakcje z naszą skórą, powoduje jej brązowienie. Jeśli jesteś fanką skóry o delikatnie złotym kolorze – wybierz krem. Jest zdecydowanie zdrowszy od popularnego solarium i dodatkowo nawilży skórę. Należy jednak pamiętać o równym rozprowadzeniu go na skórę.

Każdy z balsamów najlepiej stosować dwa razy dziennie, po kąpieli/prysznicu. Aby wzmocnić działanie kremu należy go dokładnie wmasować.