Dotyk Monalisy – laseroterapia okolic intymnych

Uciążliwe dolegliwości w okolicy krocza potrafią mocno uprzykrzyć codzienne życie. Mimo to wiele osób woli zmagać się z nimi w sekrecie, niż rozważyć terapię. Czy słusznie?

Dotyk Monalisy
Dotyk Monalisy – laseroterapia okolic intymnych. Foto Cliff Booth/Pexels

Myśląc o medycynie estetycznej, pierwsze, co przychodzi do głowy, to botoks czy powiększanie ust. Często jednak lekarze specjaliści zajmują się najróżniejszymi schorzeniami, a słowo „estetyczna” nie wyklucza funkcji medycznych zabiegu. Tak wygląda to na przykład w przypadku szczególnej odmiany tej gałęzi medycyny, czyli ginekologii estetycznej. Do gabinetu trafiają pacjentki, które na co dzień zmagają się z poważnymi problemami. Natura tych przypadłości skłania jednak do utrzymania ich w sekrecie. Sprawia to, że wiele cierpiących nie chce zgłaszać się po pomoc, a co więcej – nawet nie wie, że jej potrzebuje. Ponieważ problemy intymne oraz ginekologia estetyczna często nadal traktowane są jako „tabu”, to dolegliwości zdają się albo czymś normalnym, co przytrafia się każdemu, albo czymś niewyleczalnym. Tak jednak nie jest.

Problemy intymne

Skąd się biorą? Chociaż u części kobiet problemy w okolicach intymnych mogą być wrodzone, często dolegliwości te wywoływane są przez konkretne życiowe doświadczenia. Zmiany w okolicach genitaliów na skutek porodu naturalnego bądź menopauzy to udręka wielu z nas. Skutkami wad bądź przekształceń narządów intymnych są między innymi skłonność do stanów zapalnych, dyskomfort podczas pożycia, a nawet nietrzymanie moczu. Do tego dochodzą również czynniki psychiczne, w tym kompleksy. Na skutek nich komfort życia często spada.

Ginekologia estetyczna

W gabinecie ginekologii estetycznej fachowiec jest w stanie ulżyć wielu problemom, z którymi zmagają się kobiety. Wskazaniem do umówienia się na wizytę mogą być względy czysto estetyczne, takie jak poprawa wyglądu narządów płciowych. Często jednak okazuje się, że paniami powoduje nie tylko uroda, bowiem zgłaszają się pacjentki, które cierpią na przerost bądź asymetryczność warg sromowych. W codziennym życiu taka przypadłość może powodować dyskomfort w wielu sytuacjach, jak uprawianie sportu czy seksu. W innych przypadkach do lekarzy trafiają kobiety, które cierpią na suchość pochwy, zrosty bądź blizny (często powstałe po urodzeniu dziecka), niekorzystne zmiany na skutek porodu i menopauzy. Także wysiłkowe lub spoczynkowe nietrzymanie moczu jest wskazaniem do umówienia się na wizytę.

Dotyk Monalisy – laseroterapia okolic intymnych

Jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów oferowanych przez gabinety ginekologii estetycznej jest Laser Monalisa Touch, czyli tzw. Dotyk Monalisy. Jak możemy dowiedzieć się w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, jest to prawdziwie rewolucyjna metoda ginekologii estetycznej. Ta innowacyjna terapia wykorzystuje bowiem laser frakcyjny CO2, a spektrum jej działania jest bardzo szerokie.

Komu pomoże dotyk Monalisy?

Zabieg Laser Monalisa Touch używany jest przede wszystkim w pięciu przypadkach. Po pierwsze, jest on skuteczny w walce z nietrzymaniem moczu. Po drugie, pozwala uporać się z suchością bądź luzem w pochwie. W efekcie takiego działania często potęgują się doznawane przez oboje partnerów doznania seksualne. Jednak poza działaniem wewnętrznym, dotyk Monalisy można zastosować także zewnętrznie. Użycie tej metody jest powszechne przy wykonywaniu labioplastyki, czyli laserowego zmniejszania bądź korekcji warg sromowych mniejszych. Natomiast dzięki możliwości ujędrnienia skóry przez użycie lasera frakcyjnego CO2, zabieg wykorzystywany jest dla rewitalizacji zewnętrznych miejsc intymnych. Laser Monalisa Touch poradzi sobie także z wybielaniem warg sromowych i odbytu.

Jak wygląda zabieg?

Laser Monalisa Touch wykonywany jest tylko po wcześniejszej konsultacji ginekologicznej. Przygotowując się do zabiegu, pacjentka powinna wykonać cytologię, czyli pobranie wymazu z pochwy. W takcie wizyty użyta zostanie specjalna końcówka, która pozwoli na wprowadzenie lasera do pochwy. Po zakończonym zabiegu wystąpią obrzęk i zaczerwienienie, które powinny ustąpić w ciągu dwóch dni.

 

Wskazania i przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff rekomenduje ten zabieg szczególnie pacjentkom po trudnym porodzie. Jest on bowiem nie tylko pomocny przy niwelowaniu skutków poprzedniego, ale może zmniejszyć ryzyko uszkodzeń przy ewentualnym kolejnym porodzie. Istnieje jednak dużo więcej wskazań do rozważenia podobnego zabiegu. Są wśród nich pomenopauzalna wiotkość ścianek pochwy, blizny poporodowe, nieprzyjemne doznania podczas stosunku (w tym swędzenie, suchość czy ból), asymetria warg sromowych czy problemy z trzymaniem moczu. Dotyk Monalisy nie powinien być przeprowadzany w czasie ciąży bądź miesiączki. Również nowotwory i infekcje okolic intymnych są przeciwwskazaniami do wykonywania tego zabiegu.