Drzwi przesuwne – nowy wymiar wnętrza

Zastosowanie we wnętrzach drzwi przesuwnych pozwala na optymalnie wykorzystanie przestrzeni, gdyż są one bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma jej zbyt wiele.

System naścienny Invado - Drzwi przesuwne – nowy wymiar wnętrza
Drzwi przesuwne – nowy wymiar wnętrza

Umożliwiają łączenie i dzielenie wnętrz wtedy, gdy tego potrzebujemy. Są wygodne i estetyczne.

Drzwi przesuwne. Co warto o nich wiedzieć?

Drzwi przesuwne to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Wnętrza, w których zostały zamontowane zdecydowanie zyskują na przestronności, gdyż dzięki nim uwalniana jest przestrzeń potrzebna na standardowo otwierane drzwi. Doskonale sprawdza się wtedy, gdy chcemy jedno większe pomieszczenie podzielić na dwa mniejsze, wydzielając tym sposobem osobne pomieszczenie na sypialnię czy gabinet.
W zależności od etapu, na którym jest urządzanie naszego domu czy mieszkania, naszego budżetu oraz naszej wizji zagospodarowania przestrzeni możemy wybierać między dwoma systemami: systemem przesuwnym chowanym w ścianę i systemem przesuwnym naściennym.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianę to rozwiązanie, w którym drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładnie przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej, która jest w owej ścianie umieszczona. By je zastosować wystarczy w wybranym przez nas pomieszczeniu postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego. Dzięki temu zyskujemy estetyczne rozwiązanie w postaci drzwi, które przy otwieraniu chowają się w ścianie. Zyskujemy też ścianę powstałą podczas montażu i możemy ją twórczo wykorzystać, np. stawiając na jej tle regały lub wieszając ulubione fotografie.
System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi zostaje ograniczone do minimum, co w niektórych przypadkach jest szczególnie istotne.

DOMINO 8 SYS CHOWANY W ŚCIANĘ 2012 - Drzwi przesuwne – nowy wymiar wnętrza
Drzwi przesuwne – nowy wymiar wnętrza

 

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny to drugi sposób montażu drzwi przesuwnych. Jego zaletą jest szybki i prosty montaż, dzięki czemu nie trzeba czekać do momentu, gdy będziemy gotowi na remont. Możemy ich montaż rozpocząć od razu. Do ściany (lub sufitu) mocujemy specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Dla estetyki całości konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

W porównaniu do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę system ten potrzebuje ściany do tego, by można było po niej przesunąć drzwi. Nie będziemy więc mogli ustawić na niej mebli. Jednocześnie rozwiązanie to powoduje, że drzwi zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane skrzydła.

Wpis znaleziono dzięki:

- Drzwi przesuwane

- Drzwi w ścianie

- System przesuwany