Dziennikarka zwierza się z trudnej przeszłości

Polska prezenterka i lektorka zabrała publicznie głos w sprawie molestowania. W ostatnim wywiadzie poparła słynną akcję #metoo oraz podzieliła się swoimi ciężkimi doświadczeniami. O kim mowa?

Krystyna Czubówna Foto. http://www.czubowna.pl/

Szczere wyznanie najpopularniejszej lektorki w Polsce znalazło się w wywiadzie przeprowadzonym przez Wideoportal. O tym, że w przeszłości padła ofiarą molestowania seksualnego, opowiedziała Krystyna Czubówna.
 Nieprzyjemne sytuacje zdarzały się w różnych środowiskach – w mediach (radiu, telewizji) czy na uczelni. Zaliczały się do nich między innymi dwuznaczne żarty, niemoralne propozycje, a nawet kontakt fizyczny – ocieranie się albo podszczypywanie. Kiedy dziennikarka próbowała sprzeciwiać się przykrym sytuacjom, spotykała się z niemiłymi konsekwencjami ze strony przełożonych. „Skutkowało to tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy” – wyznała.

Czubówna w rozmowie z portalem poparła również popularną w internecie akcję #metoo, która pojawiła się w mediach społecznościowych w październiku 2017 roku, aby zwrócić uwagę na skalę problemu jakim jest molestowanie seksualne. Projekt został nagłośniony po ujawnieniu licznych przypadków molestowania kobiet przez hollywoodzkiego producenta filmowego – Harveya Weinsteina. Lektorka oznajmiła, że cieszy się, że bohaterowie tych nieprzyjemnych wydarzeń są dziś „wywoływani do tablicy” i muszą się z tej przeszłości rozliczyć. „To zjawisko istniało od zawsze.” – podsumowała.

Z całością wywiadu można zapoznać się poniżej:

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Krystyna Czubówna

- molestowanie

- #metoo