Dziki protest Margaret!

Nie tylko przed sejmem, ale i w Internecie trwa aktywny protest przeciwko masowemu odstrzałowi dzików. Aby petycja trafiła do jak największej liczby odbiorców, do akcji włączyli się znani artyści.

Foto. Facebook @MARGARETMUSICONLINE

Margaret, a dokładnie Małgosia Jamroży, wyznała, że od zawsze była przeciwna zabijaniu zwierząt. W ramach protestu przeciwko masowemu odstrzałowi dzików, umieściła na swoim Instagramie oryginalną piosenkę z zagrożonym zwierzęciem w roli głównej: „Dzik jest spoko, dzik jest git. Dzik też prawo ma by być. W dzika strzelać? Co za wstyd. Dzik chce też mieć lepszy byt…” 

Krótki filmik z elektronicznym bitem powstał prawdopodobnie we współpracy z autorem tekstów oraz wokalistą reggae Piotrem Kozieradzkim (KaCeZet) i raperem Gverillą, których artystka oznaczyła w poście. Treść piosenki wyświetla się po prawej stronie w formie wiadomości z wirtualnymi emotkami.

„Strzelać w dzika?
Co za przypał!
Kto przypieprza się do wieprza
Ten wychodzi na leszcza!”

Piosenkarka namawia słuchaczy do szybkiego działania w tej sprawie i podpisania petycji, do której link zamieściła w swoim profilu: „Chcesz pomóc? To streszczaj się! Cała publika w obronie dzika! Wykonaj misję – podpisz petycję!”

Czy melodia wpada w ucho? Posłuchajcie!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Margaret (@margaret_official)

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl