Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych – zabieg HIFU Ultraskin II

System stymuluje warstwę mięśniowo-powięziową twarzy oraz głębsze partie skóry bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt liftingu.

ultraskinm - Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych - zabieg HIFU Ultraskin II
Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych – zabieg HIFU Ultraskin II. Foto unsplash

Zastosowanie przetworników nowej generacji w systemach Ultraskin II pozwala na znacznie większe skoncentrowanie fal ultradźwiękowych w stosunku do konwencjonalnych systemów HIFU. Dzięki temu energia termiczna ogniskowana jest na mniejszym obszarze. Przekłada się to na znacznie mniejszą bolesność zabiegu, ogólną poprawę rezultatów terapii i zwiększony profil bezpieczeństwa. Dzięki większej koncentracji fal ultradźwiękowych oraz dużej dowolności w regulowaniu gęstości i długości impulsów, lekarz może wykonywać zabiegi z różną intensywnością oraz bardzo dużą precyzją w zależności od obszaru poddanemu terapii. Ultraskin II jako jedyny system na rynku pozwala na wykorzystanie aplikatora UltraDeep – 13 mm, który umożliwia penetrację głębokich warstw tkanki podskórnej, gwarantując efektywną lipolizę miejscowych złogów tkanki tłuszczowej. Zabiegi z jego wykorzystaniem oferuje instytut medycyny estetycznej Beauty-derm.

Potrzeby pacjentów

Zabieg Ultraskin II jest skierowany do wszystkich osób, które odczuwają efekty starzenia skóry w postaci spadku jej napięcia, wiotkości skóry ramion, brzucha, pośladków, ud czy łydek oraz zmiany wyglądu dekoltu. Ultraskin II pomoże także pozbyć się zmarszczek nosowo-wargowych, wokół oczy, ust i na czole oraz podwójnego podbródka. Jednak warto pamiętać, że zabieg jest przeznaczony również dla młodszych pacjentów, którzy po ciąży lub dużej utracie masy ciała chcą przywrócić swojej skórze elastyczność lub uwydatnić mięśnie skośne brzucha. Dodatkowo jego przebieg jest nieinwazyjny, dlatego spełnia potrzeby wszystkich pacjentów, którzy obawiają się operacyjnych metod poprawy wyglądu.

Zalety zabiegu

Nowoczesna technologia HIFU jest całkowicie bezpieczna, potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi i skuteczna. Docenia się ją na całym świecie ze względu na to, że jej zastosowanie zapewnia naturalne i długotrwałe efekty, które są widocznie niemal natychmiast, bo już po jednym zabiegu. Brak okresu rekonwalescencji, możliwość ujędrnienia każdej partii ciała oraz wykonywania zabiegu przez cały rok to niekwestionowane zalety, które przekonują pacjentów do udania się na wizytę do kliniki.

Przebieg

Podczas zabiegu nie odczuwamy bólu, dlatego nie wymaga on znieczulenia. W miejscu, gdzie wykonuje się w danym momencie zabieg, odczuwalne jest jedynie ciepło i delikatne pieczenie. Zabieg na całej powierzchni twarzy trwa około 30 minut, a w przypadku innych części ciała z reguły od 30 do 60 minut – w zależności od wybranego obszaru. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak musi pamiętać o  nawilżaniu skóry za pomocą kremu. Jeśli chodzi o efekty niepożądane to po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a obszar objęty liftingiem może być bardziej tkliwy, jednak wszelkie dolegliwości powinny ustąpić po upływie kilku godzin.

Efekty

Pierwsze efekty możemy zauważyć od razu po zabiegu, natomiast najlepszy efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach i utrzymuje się nawet do 2 lat. Zabiegu nie trzeba powtarzać, jeśli jednak oczekujesz lepszych efektów, możesz go wykonać ponownie po upływie 3-4 miesięcy. Wśród spodziewanych rezultatów możemy wyróżnić:

 • Redukcję zmarszczek na czole, w okolicach oczu, ust oraz na szyi
 • Uniesienie brwi
 • Konturowanie twarzy
 • Redukcję podwójnego podbródka
 • Poprawę linii żuchwy
 • Odmłodzenie dekoltu
 • Napięcie i ujędrnienie piersi, ramion, okolicy pach, brzucha, pleców, pośladków, ud, kolan i łydek
 • Lifting wiotkiej skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży
 • Redukcję tkanki tłuszczowej
ultraskin1 - Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych - zabieg HIFU Ultraskin II
Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych – zabieg HIFU Ultraskin II. Foto Beauty Derm
ultraskin2 - Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych - zabieg HIFU Ultraskin II
Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych – zabieg HIFU Ultraskin II. Foto Beauty Derm
ultraskin3 - Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych - zabieg HIFU Ultraskin II
Efekt liftingujący fal ultradźwiękowych – zabieg HIFU Ultraskin II. Foto Beauty Derm

Przeciwwskazania

Przeszkodami uniemożliwiającymi wykonanie zabiegu są otwarte rany, ostre zmiany trądzikowe na twarzy i szyi, metalowe implanty w tym obrębie oraz implanty generujące pole elektromagnetyczne, takie jak np. rozrusznik serca. Zabiegu nie można wykonywać również u określonych grup pacjentów, a są to:

 • Kobiety w ciąży i karmiących piersią
 • Dzieci
 • Osoby w trakcie leczenia środkami przeciwzakrzepowymi
 • Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz innymi dysfunkcjami w tym zakresie
 • Osoby z aktywnymi schorzeniami układowymi

Pytania do eksperta

Odpowiedzi udziela doktor Beata Kociemba – dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Czy trzeba się do niego wcześniej przygotować w jakiś sposób?

 • Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać w specjalny sposób.

Jak krok po kroku przebiega zabieg?

 • Zabieg z zastosowaniem ultradźwięków HIFU polega na aplikacji wgłąb skóry energii tak zogniskowanej, że wytwarza w powięzi i w skórze właściwej linie złożone z drobnych punktów koagulacji, czyli mikrouszkodzeń. Takie działanie wywołuje w skórze silny proces regeneracji kolagenu i elastyny, więc po zabiegu zauważymy wyraźne naciągnięcie skóry, lepszą sprężystość i poczujemy zagęszczenie skóry.

Etapy zabiegu:

 1. Zmycie twarzy
 2. Lekarz rysuje kredką linie wg których zostanie przeprowadzony zabieg
 3. Nałożenie na skórę żelu takiego jak do USG
 4. Aplikacja energii za pomocą specjalnej końcówki zabiegowej – przykładając ją do skóry pacjenta
 5. Zabieg trwa 15 minut do 1 godziny w zależności od obszaru, np. owal twarzy 30 minut, powieki górne, dolne 20 minut, cała twarz 1 godzina
 6. Po skończonym zabiegu zmywany jest żel i nakładany krem
 7. Poza efektem widocznym od razu po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie utrzymujące się do godziny po zabiegu

Czy mężczyźni również korzystają z oferty? Jeśli tak, to które partie ciała są przez nich najczęściej poddawane zabiegowi?

 • Mężczyźni jak najbardziej korzystają z zabiegów HIFU, jest to zabieg dający bardzo naturalny efekt, do tego prawie bezbolesny i nie zostawiający śladów, więc dla Panów wręcz idealny. Najczęściej panom zależy na wykonturowaniu linii żuchwy i zaznaczeniu ładnego podbródka.

Czy możemy wykonać zabieg nie tylko na całej powierzchni twarzy, ale także na ciele podczas jednej wizyty?

 • Zabieg może być wykonywany na wielu okolicach ciała. Podczas jednej sesji zaleca się wykonanie HIFU na jedną, ewentualnie dwie okolice.
Wpis znaleziono dzięki:

- Lifting

- Zabiegi na twarz

- Zabieg HIFU Ultraskin II