Endermologia – metoda walki z cellulitem

endermologia poEndermologia jest wykorzystywana głównie do zwalczania cellulitu i tu efekty są zdecydowanie spektakularne.

W roku 1986 opatentowano technikę Endermologie®. Aktualnie jest ona wykorzystywana głównie do zwalczania cellulitu i tu efekty są zdecydowanie spektakularne, ale zabieg przynosi równie wspaniałe rezultaty w ujędrnianiu, wyraźnym wygładzeniu powierzchni skóry, modelowaniu i kształtowaniu sylwetki /zmniejsza poduszeczki tłuszczowe/ i globalnym wzmocnieniu tkanki łącznej, a co za tym idzie poprawie ogólnego stanu skóry. Warto podkreślić, że zabieg wykonuje się specjalnymi głowicami także na twarz i biust!

Endermologia znajduje też zastosowanie terapeutyczne: wspomaga leczenie blizn, przywarć, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych (m.in. likwiduje obrzęki, polecana po mastektomii). Terapeuci specjalizujący się w metodzie liposukcji (odsysania) tłuszczu często stosują metodę Endermologie® przed aby zmiękczyć tkankę, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania i po w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.
Technika wykonywania zabiegu opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie:
– dwie elekronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.
Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 14 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi (tu zabieg wykonuje się specjalnymi głowicami). W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów.
Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie® można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

endermologia przedendermologia po

Najnowszym modelem jest aparat o nazwie Cellu M6® Keymodule, obecny na rynku polskim od 2003 roku. Dzięki zastosowaniu 55 programów urządzenie ma szerokie spektrum działania. Sprawdza się przy wskazaniach estetycznych, profilaktyczno-zdrowotnych oraz odnowy biologicznej dla sportowców.
Będąc doskonale dostosowaną do każdego stanu organizmu Endermologie® daje rezultaty, które są wysoce efektywne zarówno z fizjologicznego jak i kosmetycznego punktu widzenia.

www.pcme.pl